Željo nakon preokreta protiv Mladosti prekinuo niz poraza

Željezničar je u 21. kolu Premijer lige BiH dočekao Mladost Doboj Kakanj i nakon preokreta je slavio pobjedu rezultatom 2:1.

Plavi su sa šest uzastopnih poraza ušli u ovu utakmicu i pobjeda im se nametala kao imperativ. Do nje su na kraju došli uz dosta muke protiv odlične Mladosti.

Mladost je odlično ušla u utakmicu i u trećoj minuti su gosti umalo poveli. Petar Bojo je izašao sam pred Vedrana Kjosevskog, a golman Željezničara sjajno brani i spašava svoju momčadpiše Sportsport.ba.

Željo je potom uzvratio, a u devetoj minuti utakmice Plavi su stvorili veliku priliku, Pavić je ubacio, a Ramović promašuje loptu i propada velika prilika.

Viđen je na Grbavici zaista dobar nogomet u tim trenucima. Gosti iz Doboj Kaknja su stajali zaista sjajno, a u 29. minuti utakmice su došli i do vodstva. Brzu kontru završio je Gedeon Guzina za prednost od 0:1.

U 31. minuti utakmice domaći su u novoj dobroj prilici. Bogičević šutira glavom, Velić sjajno brani, da bi u nastavku akcije Welbeck dobio drugi žuti karton u tri minute i sudac mu je pokazao put u svlačionicu. Gosti su negodovali smatrajući da je sudac donio prestrogu odluku, ali se negodovanje nije isplatilo.

Već u narednom napadu nova velika prilika za Željezničar. Isaković je loptu izbacio sa gol-linije i nije bilo promjene rezultata. Do kraja prvog dijela domaći su konkretniji. Imali su veći posjed lopte, ali nisu previše napravili pred golom i na odmor se otišlo vodstvom Mladosti od 0:1.

U nastavku je Željo krenuo po preokret. Prvo je gostima zaprijetio Bogičević, ali je Velić ponovo čudesno obranio. Ipak, nakon nekoliko opasnih napada u 58. minuti je Željo poravnao. Ramović odlično ubacuje, a Mladen Veselinović glavom pogađa za 1:1.

Nastavila je domaća momčad s napadima i nakon gola. Pokušavala je momčad Amara Osima doći do preokreta, a u tome su uspjeli u 68. minuti. Pogodio je Ermin Zec na debiju za vodstvo Plavih od 2:1.

Nakon vodstva Plavih igra se malo umirila. Željo je kontrolirao rezultat i nije previše dopustio gostima da naprave, a da nije bilo Velića pobjeda domaće momčadi bi bila i uvjerljivija. Veselinović se našao oči u oči s Velićem u 87. minuti, ali je golman gostiju sjajno skinuo novi zicer.

Do kraja je ostalo 2:1 za Željezničar iako je Zec pogodio stativu u finišu i Plavi su došli do velika tri boda i to nakon šest uzastopnih utakmica bez pobjede.