Želji samo bod protiv Slobode, remizirali i Borac i Mladost

Nogometaši Željezničara su u petom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine remizirali sa Slobodom, bilo je 2:2.

Željezničar je u uvodnim minutama utakmice imao više od igre, no do ozbiljne prilike nije mogao doći do 18. minute utakmice kada su Plavi poveli. Osmanković je ubacio sa lijeve strane, a mrežu Lakića je zatresao Bogićević.

U 25. Ermin Zec je šutirao iz okreta, no Lakić je njegov pokušaj izbacio u korner da bi pet minuta kasnije Tuzlaci stigli do poravnanja rezultata preko bivšeg igrača Plavih Samira Bekrića koji je mrežu Erića pogodio iz slobodnjaka s nekih dvadesetak metara.

Igrala se 33. minuta susreta kada je Krpić nakon ubacivanja iz kornera pogodio stativu da bi Željezničar u novu prednost došao u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Ermin Sivac je dosudio slobodnjak za domaće na tridesetak metara od gola, a Damir Sadiković je odličnim udarcem matirao Nikolu Lakića i tako postavio rezultat prvog dijela na Grbavici.

Sloboda je do poravnanja rezultata stigla u 80. minuti utakmice preko Hodžića koji je svega tridesetak minuta ranije zamijenio Martelata. Pršeš je izveo korner, a mrežu golmana Erića je zatresao Hodžić i donio izjednačenje tuzlanskom timu, javlja Sport1.ba.

Do kraja je Željezničar pokušavao doći do trećeg gola, ali nije uspio, te je utakmica okončana rezultatom 2:2.

Nogometaši Borca i Mladosti podijelili su večeras bodove na Gradskom stadionu u Banjoj Luci odigravši 0:0 u jednoj skromnoj, tek na trenutke dopadljivoj nogometnoj predstavi u kojoj je Borac ponovno razočarao svoje navijače.

U nedjelju se od 20 sti i 30 minuta sastaju FK Tuzla City i HŠK Zrinjski MostarFK Sarajevo dočekuje Radnik u ponedjeljak od 20 sati i 30 minuta.