Željezničar u sudačkoj nadoknadi ostao bez pobjede nad Neftcijem

Nogometaši Željezničara odigrali su neriješeno 2:2 s ekipom Neftcija iz Azerbajdžana u prvoj utakmici 2. pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu igranom u četvrtak navečer na Grbavici.

Željezničar je pružio još jednu dobru predstavu u Konferencijskoj ligi, a bez pobjede je ostao u sudačkoj nadoknadi nadoknadi.

U prvom poluvremenu Neftci je imao veći posjed, ali je Željezničar bio puno opasniji u napadu, a do vodstva je došao u 14. minuti preko Haračića. Mekić je prošao s lijeve strane i ubacio u peterac gostiju gdje se našao Haračić koji je glavom postigao svoj treći gol u ovoj europskoj sezoni.

U nastavku susreta gosti su napadali, ali je obrana Željezničara bila na visini zadatka, dok su ”Plavi” također imali nekoliko poluprilika. Ipak, u 44. minuti hladan tuš za domaće navijače. Obrambeni igrač Željezničara Drina pogriješio je u pokušaju građenja lopte, što su iskoristili gosti preko Lebona koji šutira s desetak metara, lopta se obila od Kosorića i prevarila vratara Mulalića.

Prvo poluvrijeme proteklo je uz dosta tenzija i prekida, pa je sudac poluvrijeme produžio za čak osam minuta. U posljednjoj minuti nadoknade Amoah je nakon asistencije Krpića majstorski pogodio za novo vodstvo svoje momčadi i izazvao erupciju oduševljenja na Grbavici.

Drugo poluvrijeme započelo je velikom prilikom za goste, koji su dobili indirektan udarac na sedam-osam metara od gola, nakon greške vratara Mulalića, koji se ipak iskupio odličnom obranom. Ovom prilikom vratar Željezničara zadobio je i ozljedu s obzirom na to da ga je lopta nakon snažnog udarca pogodila izravno u glavu.

Borac u 94. minuti pao u Beču

Već u sljedećem napadu pogriješio je i vratar gostiju Brkić, ali njegovu grešku nije iskoristio Krpić.

U 61. minuti Neftci je imao stopostotnu priliku kada se sam pred golom našao Lebon, ali je njegov udarac obranio Mulalić. Deset minuta kasnije Lebon je ponovno izašao pred Mulalića, ali je vratar Željezničara i ovaj put izašao kao pobjednik.

U nastavku susreta Neftci je u potpunosti preuzeo inicijativu, dok se Željezničar uspješno branio, a iz kontranapada pokušavao još jednom zatresti mrežu gostiju. Sudac je i ovo poluvrijeme produžio za osam minuta, a ovoga puta u dodatnom vremenu uspješniji su bili gosti koji su preko Hadžijeva pogodili za izjednačenje u 95. minuti.

Uzvratni susret bit će odigran u sljedeći četvrtak u Bakuu.