Željezničar se u samoj završnici spasio poraza od Dinama

Nogometaši Željezničara remizirali su s Dinamom iz Minska 2:2 su u susretu prvog pretkola Konferencijske lige odigranom na stadionu Grbavica u Sarajevu.

Željezničar je na početku ovog susreta igrao nešto otvorenije i vršio pritisak na obranu gostujuće momčadi. Dinamo ipak nije dozvoljavao ”Plavima” da kreiraju ozbiljnije prilike početkom susreta i čekao je na svoje prilike iz kontranapada.

U prvih 20 minuta nije bilo ozbiljnijih prilika, a potom su gosti iz Minska kreirali svoj prvi ozbiljan napad na ovom meču. U 32. i 34. minute Željezničar je imao dvije najbolje prilike u prvom poluvremenu, međutim Mekić i Cocalić nisu bili precizni.

Pet minuta prije isteka prvog poluvremena Dinamo dolazi do vodstva nakon greške igrača Željezničara. Odličnu priliku za gostujuću momčad iskoristio je Bakhar.

Posljednju priliku u prvom poluvremu propustio je napadač domaćih Krpić, koji glavom puca pored gola.

Dinamo je do drugog gola došao već početkom drugog poluvremena, točnije u 49. minuti kada je Morozov dosta slabim udarcem matirao vratara Mulalića.

Nakon drugog pogotka Dinamo je dosta usporio igru i koncentrirao se na obranu velike prednosti. Željezničar je uspio kreirati nekoliko dobrih prilika za promjenu rezultata, ali obrana momčadi iz Minska bila je na visini zadatka.

U nastavku susreta dvije odlične prilike za domaći sastav propustio je Amoah, ali napadi Željezničara urodili su plodom u 85. minuti, kada je nakon ubačaja Krpića prvi gol za Želju glavom postigao Haračić.

Ovaj pogodak dao je snagu domaćim igračima da nastave vršiti pritisak na obranu Dinama, koja je svim silama nastojala sačuvati svoj gol. Ofanziva Sarajlija još jednom se isplatila u samoj završnici susreta kada je svoj drugi pogodak na utakmici postigao Haračić, koji se nakon udarca Drine najbolje snašao pred golom gostiju i postavio konačnih 2:2.

Uzvrat će biti odigran za sedam dana u azerbajdžanskom Bakuu, jer Dinamo zbog sankcija UEFA-e domaće susrete ne može igrati u Bjelorusiji.