Željezničar preokretom šokirao Zrinjski u Mostaru

Nogometaši Zrinjskog izgubili u 1:2 od Željezničara u derbiju 2. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju navečer u Mostaru.

Aktualnim prvacima BiH bio je ovo prvi poraz u Premijer ligi BiH nakon rujna 2021. godine.

”Plemići” su bolje otvorili susret te su imali nekoliko prilika, a do zasluženog vodstva došli su u 35. minuti kada je Bekić izveo slobodni udarac, a glavom je pogodio Nemanja Bilbija.

Mostarci su u nastavku mogli udvostručiti vodstvo, no promašaji su ih skupo koštali.

Sarajevska momčad izjednačila je u 65. minuti kada je Hamza Gasal iz daljeg pogodio daljnji kut vratara Antonija Solde.

Zamalo da vidimo preokret samo tri minute nakon izjednačenja. Beganović je proigrao Štilića koji s 10-11 metara puca izravno u Soldu.

U 81. minuti bespotrebno je Josip Ćorluka na 60-ak metara od svog gola povukao za dres Santosa i zasluženo dobio drugi žuti karton odnosno isključujući crveni.

Željezničar je odmah iskoristio igrača više te došao do preokreta i velike pobjede u Mostaru. Odlično je Štilić petom odložio loptu za Mekića koji prizemnim udarcem matira Soldu za 1:2.

Minutu prije kraja nespurazum u obrani Željezničara ne kažnjava Šakota koji puca preko gola. Prethodno su domaći tražili jedanaesterac zbog igranja rukom, ali sudac Kazlagić ih je ignorirao.

U 3. kolu Željezničar na Grbavici dočekuje Široki Brijeg, dok će Zrinjski u goste Leotaru.

Zrinjski već u četvrtak (21:00) u Mostaru igra uzvratni susret 2. pretkola Konferencijske lige protiv Tirane koju je u prvom susretu pobijedio 1:0.