Željezničar odnio pobjedu u Mostaru

HŠK Zrinjski Mostar izgubio je na domaćem terenu od FK Željezničar rezultatom 0:1 u 14. kolu Premijer lige BiH.

Domaćini su puno bolje ušli u utakmicu i imali su veći posjed lopte. U devetoj minuti Filipović šalje fantastičan šut s 20-ak metara, ali lopta je otišla pored vratnice.

Obje momčadi igrale su dosta agresivno s puno prekršaja, ali derbi u prvom poluvremenu nije opravdao očekivanja. Bile su to slabe predstave dviju momčadi koje se bore za vrh ljestvice.

Plemići su u 29. minuti imali odličnu priliku 3 na 2, međutim nisu je iskoristili. Rustemović se u 36. minuti našao sam ispred gola Željezničara i iako je imao dosta prostora loptu je poslao daleko iznad gola.

U 38. minuti dogodio se sudar stopera Želje Kemala Osmankovića s jednim protivničkim igračem. Mladi stoper izgubio je svijest, no ubrzo je došao sebi i uz pljesak se pridigao i izašao izvan terena.

Domaćini su bolje otvorili i drugo poluvrijeme, Bilbija se u dva navrata našao u dobroj poziciji, ali do promjene rezultata nije došlo. Gosti su do vodstva došli u 62. minuti kada je za 0:1 pogodio Krpić.

Gosti su se počeli zatvarati posljednjih 20-ak minuta, a Zrinjski je sve nade polagao u napad. U 76. minuti Brkić spašava Zrinjski. Pogriješio je Jakovljević, Jazvić se našao u šansi, ali golman domaćih dobro brani

Kjosevski u posljednjim minutama u dva navrata spašava goste, upisao je dvije sjajne obrane Markoviću i Bilbiji.