Željezničar na Grbavici bolji od Krupe

Nogometaši Željezničara savladali su na Grbavici ekipu Krupe sa 2:1 u utakmici 8. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Debitanti Sandi Križman i Darko Marković donijeli su prvu pobjedu Željezničaru nakon tri poraza i jednog remija u nizu.

Željezničar je poveo u sedmoj minuti sjajnim golom Sandija Križmana koji je pucao po zemlji sa oko 25 metara i pogodio.

Igrači Željezničara u prvom dijelu prvog poluvremena nametnuli su tempo i bili agresivniji. U 20. minutu Krupa je zaprijetila preko Irfana Jašarevića koji je imao dobru priliku ispred gola Željezničara, ali je golman Kjosevski dobro reagirao.

Gosti su izjednačili u 27. minuti iz penala, a precizan s bijele točke bio je Zoran Milutinović.

U drugom poluvremenu domaći su svim snagama krenuli u napad. Željezničar je odmah na početku zaprijetio preko Lendrića ali je njegov šut otišao preko gola, potom je škaricama pokušao Križman, zatim Stevanović udarcem s distance. Krupa se uglavnom branila i pokušavala preko kontri zaprijetiti.

U 83. minuti Darko Marković efektnim volej udarcem pogodio je za novo vodstvo Željezničara i pobjedu, u debiju Slavka Petrovića na klupi sarajevskog tima.

Utakmica je počela odavanjem počasti za preminule Josipa Bukala i Omera Serhatlića, dugogodišnjeg ekonoma kluba.