Sarajevo nesretno ispalo, Željezničar izbacio Dinamo Minsk

Sarajevski Željezničar je priredio iznenađenje Dinamu iz Minska izbacivši ga iz europskih natjecanja.

U prvoj utakmici rezultat je bio 2:2, nakon što se Željezničar u posljednjim minutama susreta vratio iz zaostatka.

Uzvratnu utakmicu je bolje započeo Željezničar te je na poluvrijeme otišao s vodstvom od 0:1.

Drugo poluvrijeme su domaćini iz Minska bili puno konkretniji, a opasni napadi su urodili plodom jer je Dinamo izjednačio s 11 metara.

Dinamo je nastavio s velikim pritiskom, međutim, Željezničar je predivnom akcijom došao do gola za 2:1 koji ih je odveo u drugo pretkolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Sarajevo je ispalo iz kvalifikacija za Konferencijsku ligu nakon jedanaesteraca. Bordo klub je bio nadomak prolaza jer je nakon 2:2 iz prve utakmice, u uzvratu vodio od 12. minute.

Prednost je Sarajevo imalo tijekom cijele utakmice, a onda je uslijedio šok u 91. minuti kada su gosti izjednačili na 1:1.

Produžeci su prošli bez golova, a tijekom jedanaesteraca su neprecizni bili Ikić i Beganović. Tako je ekipa Torpedo iz Gruzije prošla u drugo pretkolo.