Željezničar i Krupa remizirali na Grbavici

Nogometaši Željezničara i Krupe odigrali su neriješeno 1:1 u posljednjoj utakmici sedmog kola Premijer lige BiH na stadionu Grbavica.

Strijelac gola za Željezničar bio je Sulejman Krpić u 7. minuti, dok je Elvir Koljić postigao pogodak za Krupu u 69. minuti.

Željezničar je veći dio susreta bio bolja momčad s mnogo više prilika, ali domaći na kraju vjerojatno mogu biti zadovoljni bodom, s obzirom na to da je Krupa u završnici propustila dvije stopostotne prilike za pobjedu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji domaće momčadi, koja je od početka krenula napadački ka golu Krupe. Prvu priliku Željezničar je imao u 5. minuti preko Zeca čiji udarac brani Kutić.

Dvije minute kasnije domaći su poveli. Zec je odlično uposlio Krpića koji je pobjegao svom čuvaru i s desetak metara iskosa zatresao mrežu.

Novu priliku Zec je imao u 9. minuti, ali je njegov udarac s ruba šesnaesterca izblokiran, dok je dvije minute kasnije Bakrač, nakon kornera Čurjurića, pogodio prečku.

Prvu priliku gosti su imali u 17. minuti preko Crnova, koji je šutirao iz slobodnog udarca, ali u dobro postavljenog Kjosevskog.

Do kraja poluvremena Željezničar je imao blagu terensku inicijativu bez većih prilika, dok su gosti u posljednjoj minuti mogli do izjednačenja, ali je udarac Dujakovića krajnjim naporom obranio Kjosevski.

Početak drugog poluvremena pripao je igračima Željezničara koji su od 51. do 58. minute imali tri dobre prilike preko Čurjurića, Blagojevića i Zeca, ali se rezultat nije mijenjao. S druge strane, uzvratio je Krpić koji glavom šutira pored gola. U 64. minuti Čurjurić je s 25 metara pokušao iznenaditi golmana Krupe Kutića koji je obranio njegov šut, kao i udarac Krpića dvije minute kasnije.

U jeku napada Željezničara gosti u 69. minuti izvode kontranapad i dolaze do izjednačenja. Milanović je prošao kroz sredinu i dobro uposlio Koljića, a najbolji strijelac Krupe s desetak metara šalje loptu pored Kjosevskog u gol.

Gosti su mogli i do vodstva u 80. minuti. Vranješ je izgubio loptu na sredini terena, Milanović u ušao u šesnaesterac i uposlio Dujakovića koji šutira pod gredu, ali Kjosevski uspijeva sačuvati gol. Nekoliko minuta kasnije Koljić je istrčao kontranapad i uposlio usamljenog Crnova, koji promašuje prazan gol sa pet metara.

Željezničar je u sudačkoj nadoknadi imao još dvije šanse preko Zeca, čiji udarac je prvo obranio Kutić, a potom je pogodio i gredu.

Susret na stadionu Grbavica, pred oko 3.000 gledalaca, sudio je Goran Paradžik iz Ljubuškog.