Završio je Premiership, Manchester United i Chelsea u Ligi prvaka

Nogometaši Aston Ville su remijem 1:1 na gostovanju kod West Hama i pobjedom Arsenala 3:2 protiv Watforda osigurali opstanak u engleskoj Premierligi, a Manchester United i Chelsea identičnim su pobjedama 2:0 nad Leicesterom, odnosno Wolverhamptonom izborili plasman u Ligu prvaka.

Borba za opstanak je učinjena manje dramatičnom, jer je Arsenal već nakon 33 minute vodio 3:0 na Emiratesu protiv Watforda pogocima Pierre-Emericka Aubameyanga (5-11m, 33) i Tierneyja (24), javlja Hina.

Watford je do poluvremena smanjio zaostatak iz kaznenog udarca koji je realizirao Deeney (43-11m), a Welbeck (66) je donio nadu gostima u preokret vrijedan ostanka u Premierligi. No, on se nije dogodio.

Aston Villa je u 84. minuti povela pogotkom Graelisha na Olimpijskom stadionu u Londonu, a već u 85. minuti je Jarmolenko izjednačio, kad se lopta nakon njegovog udarca odbila od Graelisha i u čudnom luku prešla preko vratara gostiju Pepea Reine. No, i tih 1:1 bilo je dovoljno nekadašnjem europskom prvaku za ostanak u eliti.

Eventualni poraz Aston Ville u Premier ligi bi ostavio Bournemouth, koji je sa 3:1 slavio kod neambicioznog Evertona. Ipak, s bodom manje od Ville Bournemouth je osvojio 18. mjesto i sljedeće će sezone zajedno s Watfordom i Norwichem igrati u Championshipu.

Manchester United i Leicester su u izravnom dvoboju na stadionu King Power odlučivali o mjestu u Ligi prvaka. Unatoč domaćinstvu Lisice su ostale bez elitnog europskog natjecanja. Crveni vragovi su poveli iz kaznenog udarca preko Brune Fernandesa (70), a u osmoj minuti sučevog dodatka pobjedu je potvrdio Jesse Lingard, nakon što je ukrao loptu domaćem vrataru Kasperu Schmeichelu.

Chelsea je Ligu prvaka izborio svladavši na Stamford Bridgeu Wolverhampton sa 2:0 golovima Mounta i Girouda u sučevom dodatku prvog poluvremena. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić bio je u početnoj postavi i igrao je do 85. minute.

Wolverhampton je tim porazom ostao bez izlaska u Europu, jer je ostao na 59 bodova, koliko ih je skupio i Tottenham koji je odigrao 1:1 na gostovanju kod Crystal Palace te zbog bolje gol-razlike osvojio šesto mjesto koje vodi u kvalifikacije Europske lige.

Prvak Liverpool je sa 3:1 slavio u Newcastleu i završio sezonu sa 99 bodova, a doprvak Manchester City je na oproštaju Davida Silve pobijedio zadnji Norwich sa 5:0 i ukupno postigao 102 pogotka u 38 utakmica.

Vratar Građana Ederson je po 16. put ove sezone sačuvao svoju mrežu i time zaradio nagradu Zlatne rukavice za najboljeg vratara u Premier ligi, dok je napadač Leicestera Jamie Vardy ostao Zlatna kopačka sa 23 gola, iako mu je Aubameyang zaprijetio i s dva pogotka došao na 22.