Završena 7. večer malonogometnog turnira u Vitini

Završila je i sedma večer na “3. Malonogometnom turniru Sv. Paškal, Vitina 2013.”. Iako po prohladnom vremenu, momčadi su u sve 4 utakmice pokazale borbenost, tako da smo u dvije utakmice pobjednike pronašli preko kaznenih udaraca.

U prvoj utakmici večeri sastale su se ekipe Caffe pizzeria Primavera Mostar i Žabari. U utakmicu su bolje ušli igrači Primavere te se preko Borisa Lučića i Hrvoja Miličevića dovode u rezultatsku prednost od dva pogotka. U zadnjim trenucima 1. poluvremena, Marin Bubalo je spretno progurao loptu u mrežu golmana Primavere Gorana Pandže. U drugo poluvrijeme ekipe ulaze sa još više motiviranosti, ali iz jedne solo akcije Anel Zećo je poentirao za novo vodstvo od dva pogotka razlike, te se priča time približavala kraju.

vitina_2

Do kraja se ekipa Žabara pokušala vratiti u utakmicu, ali od svega toga je bio još jedan pogodak u njihovoj mreži u režiji Marija Benića. Caffe pizzeria Primavera se pobjedom preko repasaža domogla glavnog dijela turnira, odnosno osmine – finala, dok se ekipa Žabara nakon 3 odigrane utakmice oprostila sa malonogometnog turnira.

Druga utakmica večeri priredila je pravu dramu u izvedbi Vaske benz Ljuti Dolac i Deci kole. Ekipa Vaske benza, u svojem “slabijem” sastavu se nametnula kao favorit protiv domaćina Deci kole, ali Radišćani su pokazali “zube”, tako da smo prvo poluvrijeme gledali grčevitu borbu za svaku loptu. Nakon jednog udarca Ivana Miličevića, golman Deci kole Slavko Koroman nije dobro reagirao, pa je ekipa Vaske benza došla u prednost. Kao da je želio “kopirati” kolegu sa suprotne strane, Josip Vasilj, golman Vaske benza, nije uspio ukrotiti udarac Franje Grizelja koji je išao po sredini vrata, što je kulminiralo izjednačenjem rezultata. Na kaznenim udarcima više spretnosti pokazuje ekipa Vaske benza, a u heroja se pretvara golman – igrač Ivan Čović, koji je prvo na raspucavanju obranio kazneni udarac Franji Grizelju, a zatim svojim pogotkom potvrdio prolazak svoje ekipe u 2. kolo repasaža.

vitina_1

Pobjednik u trećoj večernjoj utakmici se također morao tražiti preko kaznenih udaraca. Nakon što je 1. poluvrijeme završilo bez pogodaka, u nastavku MZ Veljaci dolaze u prednost pogotkom Luke Vukojevića. U vrlo kratkom vremenu, Filip Boban svojim dvama pogodcima dovodi ekipu Caffe bar “Bambus” u preokret i na prag prolaska. Ali u posljednoj minuti utakmice, kad su već igrali s golmanom – igračem Ilijom Mišetićem, Dario Vujica uspijeva izjednačiti rezultat i odvesti utakmicu na kaznene udarce. Nakon što je tijekom utakmice Filip Boban uspio 2 puta matirati golmana MZ Veljaka Vinka Radića, na kaznenim udarcima nije uspio. Vinko Radić mu brani, posljednji, treći kazneni udarac odvodeći svoju momčad u 2. kolo repasaža na noge ekipi Vaske benz.

vitina_3

Posljednja utakmica večeri ponudila nam je pravu “golijadu” na prohladnom “Bililu”. Prijatelji su pogotkom Tonija Hercega uspjeli povesti protiv MZ Vašarovići, ali Mirko Jelčić uspjeva preokrenuti rezultat, prvo iz slobodnog udarca, a kasnije kroz noge golmana Prijatelja, tako da se na poluvrijeme otišlo s prednošću Vašarovića. U nastavku, nakon majstorije Fabijana Kraljevića kada je u kretanju prebacio u tom trenutku nemoćnog Ivana Bikića i trećim pogotkom Mirka Jelčića, činilo se da je pitanje pobjednika riješeno.

Ali s tim se ne mire Prijatelji nego se do kraja uspjevaju približiti na jedan pogodak razlike, zahvaljujući dvama pogodcima Darija Antića, ali za još jedan korak nisu mogli. Tako se ekipa MZ Vašarovića preko repasaža ponovno domogla glavnog dijela turnira, gdje ih u međukolu/šesnaestini finala čeka ekipa Caffe bar “Kum”, Ploče.

vitina_4

Rezultati utakmica repasaža, ponedjeljak 13.5.:
20:00 h – Caffe pizzeria Primavera Mostar – Žabari (Ljubuški) 4 : 1 (2 : 1) (utakmica 2. kola repasaža)
(B. Lučić, H. Miličević, A. Zećo, M. Benić / M. Bubalo)
20:50 h – Vaske benz Ljuti Dolac – Deci Kole (Radišići) 1 : 1 (0 : 0) (4 : 3 – kazneni udarci) (utakmica 1. kola repasaža)
(I. Miličević / F. Grizelj)
21:40 h – MZ Veljaci – Caffe bar “Bambus” (Ljubuški)  2 : 2 (0 : 0)  (3 : 2 – kazneni udarci) (utakmica 1. kola repasaža)
(L. Vukojević, D. Vujica / F. Boban 2)
22:30 h – Prijatelji – MZ Vašarovići  3 : 4 (1 : 2)  (utakmica 2. kola repasaža)
(D. Antić 2, T. Herceg / M. Jelčić 3, F. Kraljević)

Raspored utakmica, utorak 14.5.:
19:30 h – Vaske benz Ljuti Dolac – MZ Veljaci (utakmica 2. kola repasaža)
20:15 h – Studentski centar Mostar – Caffe bar “Astorija” (Čapljina)  (utakmica međukola/šesnaestine finala)
21:15 h – Caffe bar “Duvan” (Grljevići) – Samo lagano (utakmica međukola/šesnaestine finala)
22:15 h – Club “Romana” (Čitluk) – MZ Uzarići (utakmica međukola/šesnaestine finala)