Zanimljiva večer u Ligi prvaka: Utakmica sezone Chelseaja i Ajaxa, Borussia uzela skalp Interu

Borussia je pobijedila Inter 3:2 u 4. kolu natjecanja po skupinama Lige prvaka.

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović iz Dortmunda je otišao jako razočaran, jer je Inter na poluvremenu vodio sa 2-0 protiv Borussije i držao pobjedu u rukama.

Strijelci za goste bili su Lautaro Martinez u 5. minuti i Matias Vecino u 40. minuti. Hakimi je u 51. minuti smanjio zaostatak Borussije, a u 64. minuti je Brandt postigao izjednačujući pogodak nakon što je Paco Alcacer ukrao loptu Brozoviću i asistirao svom suigraču. Pobjednički pogodak u 77. minuti, svoj drugi na utakmici, postigao je Hakimi na asistenciju Jadona Sancha.

Brozovićeva neopreznost skupo stajala Inter

Brozović je odigrao cijelu utakmicu i imao je značajnu ulogu kod drugog pogotka Intera, no ostat će činjenica da je njegova neopreznost koštala Conteovu momčad izjednačujućeg pogotka.

U skupini F Barcelona je ostala na vrhu sa osam bodova, nakon što je odigrala samo 0-0 na Camp Nou protiv praške Slavije. Borussia ima sedam bodova, Inter četiri, a Slavia dva.

Slavia uzela bod u Barceloni, Leipzig slavio kod Zenita

Liverpool je sa 2-1 svladao Genk pa su aktualni europski prvaci trećom uzastopnom pobjedom zasjeli na vrh ljestvice u skupini E, jer je Napoli kod kuće odigrao samo 1-1 protiv Salzburga. Napoli ima osam bodova, Salzburg je na četiri, a Genk ima samo jedan.

Liverpool su do pobjede odveli Wijnaldum (14) i Oxlade-Chamberlain (53), dok je strijelac za Genk bio Samata (41). Dejan Lovren je ostao na klupi Liverpoola.

Haaland se upisao u povijest

U Napulju je Marin Pongračić bio u početnoj postavi Salzburga i dobro obavio svoj posao u obrani, da bi ga trener zbog žutog kartona na poluvremenu ostavio u svlačionici.

Austrijanci su vodili od 11. minute, kad je svoj sedmi pogodak u ovoj sezoni Lige prvaka postigao 19-godišnji norveški napadač Erling Braut Haaland te tako postao prvim tinejdžerom u povijesti koji je u jednoj sezoni postigao toliko golova. Napoli je do boda stigao zahvaljujući pogotku Hirvinga Lozana (44).

U skupini G vodeći dvojac nakon 4. kola su RB Leipzig sa devet i Lyon sa sedam bodova. Leipzig je sa 2-0 slavio kod Zenita golovima Demmea (45+5) i Sabitzera (63), dok je Lyon sa 3-1 svladao Benficu pred svojim navijačima. Andersen (4), Depay (33) i Traore (89) bili su strijelci za domaće, dok je Seferović (76) pogodio mrežu Lyona.

Utakmica sezone Chelseaja i Ajaxa

Ludu utakmicu četvrtog kola Lige prvaka odigrali su Chelsea i Ajax u Londonu – završilo je 4:4 nakon što je Ajax vodio 4:1.

Ajax je poveo već u drugoj minuti autogolom Tammyja Abrahama, ali već u petoj je izjednačio JorginhoQuincy Promes je vratio Ajax u vodstvo u 20. minuti, pa je uslijedio rijetko viđen gol za 3:1. u 35. minuti: Ziyech je sjajno izveo slobodnjak, lopta je pogodila vratnicu, odbila se od glave Kepe Arrizabalage i završila u mreži.

Donny van de Beek zabio je za 4:1 u 55. minuti. Azpilicueta je u 63. smanjio na 3:2, pa je uslijedila nevjerojatna scena pet minuta kasnije – Ajax je u istom napadu ostao bez dva igrača! Blind je dobio drugi žuti zbog prekršaja tijekom kontre Chelseaja, ali sudac je pustio prednost, pa je u nastavku akcije Veltman također dobio drugi žuti zbog igranja rukom, a Chelsea je pritom dobio i penal.

Jorginho je još jednom bio precizan, a Reece James u 74. postavio je konačan rezultat. Chelsea je zamalo napravio potpuni preokret, ali VAR je poništio gol Azpilicuete za 5:4 zbog igranja rukom.

U drugoj utakmici skupine Valencia je pobijedila Lille 4:1, pa je nastala gužva na vrhu – Ajax, Chelsea i Valencia izjednačeni su na sedam bodova.

Lille je poveo u 25. preko Victora Osimhena, a Valencia je izjednačila u 66. golom Danija Pareja. Sve do 82. Lille je imao bod u džepu, a tada je uslijedio blitzkrieg Valencije – Soumaro je u 82. zabio autogol za vodstvo Valencije, Goeffrey Kondogbia je dvije minute kasnije pogodio za 3:1, a Ferran Torresje dovršio posao u sudačkoj nadoknadi.

Pregled rezultata i ljestvica u skupinama E, F, G i H nogometne Lige prvaka – 4. kolo:

SKUPINA E

Napoli – Salzburg 1-1 (Lozano 44 / Haaland 11-11m)
Liverpool – Genk 2-1 (Wijnaldum 14, Oxlade-Chamberlain 53 / Samatta 41)

SKUPINA F

Barcelona – Slavia 0-0
Borussia D. – Inter 3-2 (Hakimi 51, 77, Brandt 64 / L. Martinez 5, Vecino 40)

SKUPINA G

Zenit – RB Leipzig 0-2 (Demme 45+5, Sabitzer 63)
Lyon – Benfica 3-1 (Andersen 4, Depay 33, Traore 89 / Seferović 76)

SKUPINA H

Chelsea – Ajax 4-4 (Jorginho 5-11m, 71-11m, Azpilicueta 63, James 74 / Abraham 2-ag, Promes 20, Kepa 35-ag, Van de Beek 55)
Valencia – Lille 4-1 (Parejo 66-11m, Soumaoro 82-ag, Kondogbia 84, Torres 90 / Osimhen 25)