Zakarić i Lendrić odveli Željezničar u drugo pretkolo Europske lige

Odigravši 2:2 u Podgorici sa domaćom Zetom igrači Željezničara sačuvali su prednost od 1:0 iz prvog susreta i izborili drugo pretkolo Europske lige gdje će igrati sa švedskim AIK-om koji je s visokih 5:0 svladao Klaksvika i bez problema prošao dalje pošto u njihovom prvom međusobnom dvoboju nije bilo zgoditaka.

Zeta je u uzvratnom srazu sa Željom zaostatk iz prve utakmice nadoknadila nakon nepunih pola sata igre kada je pogriješio Graovac, a Ljuljdjuraj proigrao Kuklučića koji je pogodio za 1:0.

Ipak, svega tri minute kasnije prekrasan gol za goste postiže Goran Zakarić i takorekuć donosi im više od izjednačenja, jer zbog gola u gostima domaćin je sada trebao zabiti dva do kraja, a da više ne primi nijedan.

A primio ga je nakon 15-tak minuta igre u drugom poluvremenu kada za goste još jedan sjajan zgoditak postiže Ivan Lendrić i potvrđuje reputaciju najboljeg premijerligaškog strijelca iz prošle sezone.

Sve što su igrači Zete uspjeli do kraja susreta bio je gol Krstovića u 77. minuti za konačnih 2:2, gol kojim su izbjegli poraz i u uzvratnoj utakmici, no na njihovu žalost više od toga nisu mogli protiv ipak kvalitetnije momčadi Željezničara.