Zagreb: Dinamo i Cedevita Junior uvjerljivi pobjednici

Košarkaši Dinamo Zagreba i Cedevite Junior ostvarili su uvjerljive pobjede u susretima 1. kola košarkaškog prvenstva Hrvatske.

Dinamo-Zagreb je u Košarkaškom centru Dražen Petrović pobijedio Depolink Škrljevo sa 98-59, dok je Cedevita Junior u Dvorani 2 Doma sportova porazila Bosco sa 105-74.

Momčad Dinama, koju je preuzeo izbornik hrvatske reprezentacije Josip Sesar, furiozno je ušla u susret i već nakon prve četvrtine je vodila sa 22 koša razlike (29-7). Ostatak susreta bilo je tek odrađivanje posla.

Dinamo su do pobjede predvodili Hrvoje Garafolić sa 17 koševa, Ivan Vučić sa 16 koševa, osam skokova i osam asistencija, te Filip Kraljević sa 14 koševa.

Na suprotnoj strani istaknuo se Karlo Uljarević sa 20 koševa, dok je Ivan Gulin ubacio 10 koševa.

Uvjerljiva je bila i ekipa Cedevite Junior koja je porazila Bosco sa 105-74.

Cedevita je nakon prve četvrtine vodila 29-20, Bosco je do poluvremena smanjio na četiri koša zaostatka (45-41), no presudila je treća dionica koju je domaćin dobio sa 38-17.

Kod Cedevite istaknuli su se Kevaughn Allen sa 18 koševa i šest asistencija, Martin Jelić sa 16, te Marko Ljubičić i Vito Kučić sa po 13 koševa. Bosco su predvodili Borna Katanović sa 13 i Toni Jelenković sa 11 koševa.

Nova sezona je otvorena u četvrtak utakmicom u kojoj je Zadar u KC Dražen Petrović pobijedio Cibonu sa 99-81.

Sraz aktualnog hrvatskog prvaka s Višnjika s prošlogodišnjim pobjednikom Kupa Krešimira Ćosića, nije donio previše neizvjesnosti. Cibona je u susret ušla izmučena brojnim problemima, prije svega financijske prilike, i praktički bez “pola sastava” i nije mogla parirati gostima.

Zadar su do uvodne pobjede u prvenstvu predvodili Karlo Žganec sa 15 koševa i osam skokova, Arijan Lakić sa 15 koševa i sedam asistencija, te Lovro Mazalin sa 14 koševa, 10 skokova i pet asistencija.

Kod “Vukova” su najefikasniji bili Krešimir Radovčić sa 23 koša i pet asistencija, te Ivan Perasović sa 22 koša i šest skokova.

U subotu će igrati Dubrovnik i Zabok, te Dubrava i Alkar, a u ponedjeljak, 2. listopada Split i Šibenka, prenosi Hina.