WTA Berlin – Donna Vekić poražena u finalu

Hrvatska tenisačica Donna Vekić poražena je u finalu WTA turnira u Berlinu od Čehinje Petre Kvitove sa 2-6, 6-7 (6).

Pobjedničku seriju hrvatske tenisačice u Berlinu zaustavila je deveta tenisačica svijeta, Čehinja Kvitova.

U njihovom šestom međusobnom susretu, 33-godišnja Čehinja je upisala i petu pobjedu nakon sat i 43 minute igre.

Vekić se u prvom setu dobro držala do rezultata 2-2, no Čehinja tada radi seriju 4-0 uz dva breaka za uvjerljivih 6-2, javlja Hina.

U drugom setu, 26-godišnja hrvatska tenisačica je krenula daleko bolje. U trećoj igri je napravila break i prednost držala do 5-4 kada je servirala za set. Nažalost, nije izdržala. Kvitova je vratila izgubljeni servis izjednačivši na 5-5 nakon čega je set otišao u trinaestu igru.

Vekić je povela 2-0, imala je 3-1, no Kvitova sve okreće na svoju stranu (5-4). Donna je potom dobila dva poena u nizu i stigla do set lopte (6-5). Nažalost, iskusna Čehinja je dobila iduća tri poena, osvojivši tiebreak sa 8-6 za konačnih 2-0 u setovima.

Kvitova je u svom 42. finalu osvojila čak 31. turnirski naslov, dok je Vekić ostala na četiri osvojena turnira u 12 finala.