West Ham preokrenuo protiv Manchestera u posljednjoj utakmici na Upton Parku

U zaostalom susretu engleskog nogometnog prvenstva West Ham je u Londonu svladao Manchester United 3:2.

Početak utakmice je kasnio zbog napada huligana na autobus s Manchesterovim nogometašima ispred stadiona.

Momčad Slavena Bilića povela je u 10. minuti preko Sakha. Martial je u 51. pogodio za 1:1, a isti igrač u 72. doveo je United u vodstvo 2:1.

Ipak, u 76. Antonio pogađa za 2:2, a četiri minute kasnije Reid postiže gola za pobjedu 3:2.

Bila je to prvi trijumf “čekićara” nad Manchester Unitedom od 2010. kada je West Ham slavio u Liga kupu i prva prvenstvena pobjeda nad “crvenim vragovima” nakon 2007.

West Ham se tako na najbolji način oprostio od Upton Parka kojeg će sljedeće sezone, nakon 112 godina tradicije, zamijeniti olimpijskim stadionom.

Nova tri boda ujedno će pomoći West Hamu u borbi za mjesta koja vode u Europu. Uoči posljednjeg kola koje se igra za četiri dana Manchester City na četvrtom mjestu ima 65 bodova, peti Manchester United 63, a šesti West Ham 62.

Manchester City u nedjelju gostuje kod Swanseaja, Manchester United dočekuje Bournemouth, dok West Ham gostuje kod Stokea.

Manchester City u najboljoj je poziciji da osigura četvrto mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, dok će preostala dva kluba najvejrojatnije u Europsku ligu, s tim da u slučaju kiksa Uniteda ili West Hama, Southampton može izboriti Europu domaćom pobjedom nad Crystal Palaceom.

Priliku čeka i Liverpool koji ima 58 bodova, s tim da Liverpool do kraja igra još dvije utakmice: večeras u zaostalom susretu ugošćuje Chelsea, a u posljednjem kolu gostuje kod West Broma.