Werder ispao, a Lewandowski srušio rekord Gerda Muellera

U posljednjem kolu Bundeslige hrvatski napadač Andrej Kramarić zabio je pobjednički gol u sudačkoj nadoknadi (90+1) za Hoffenheim, koji je svladao Herthu s 2-1, te je završio kao četvrti strijelac lige sa 20 pogodaka, a tome je pridodao i 5 asistencija.

Werder Bremen je u subotu kod kuće izgubio od Borussije Mönchengladbach sa 2-4 i to nakon što je gubio 0-4 do 81. minute, te je ispao u drugu ligu. To je je drugi puta u povijesti Werdera da su ispali u niži rang, još su samo u sezoni 1980./1981. igrali u drugoj ligi.

Borussiji Mönchengladbach pobjeda nije pomogla da se plasira u europsku Konferencijsku ligu, već je to mjesto pripalo Union Berlinu, koji je dobio Leipzig sa 2-1 pogotkom Maxa Krusea u sudačkoj nadoknadi (90+2).

Hrvatski nogometaš Borna Sosa za Stuttgart je odigrao cijeli susret na lijevom boku, ali slavilla je gostujuća Arminia Bielefeld sa 2-0 i tako je sačuvala prvoligaški status, dok će Koeln, koji je s 1-0 dobio odavno otpisani Schalke, morati ići u razigravanje za ostanak u Bundesligi.

Na vrhu ljestvice Bundeslige stvari su bile odlučene i prije zadnjeg kola, Bayern je već ranije osigurao naslov prvaka, a Leipzig, Borussia Dortmund i Wolfsburg Ligu prvaka, dok su Eintracht Frankfurt i Bayer Leverkusen dohvatili Europsku ligu.

Novi naslov Bayern je proslavio 5-2 pobjedom protiv Augsburga, a peti pogodak u 90. minuti zabio je Robert Lewandowski i tako je srušio 49 godina stari rekord Gerda Muellera po broju pogodaka u jednoj prvenstvenoj sezoni. Mueller je u sezoni 1971./72. zabio 40 golova, a sada taj rekord drži Lewandowski sa 41 pogotkom.

U utakmici bez natjecateljskog značaja Wolfsburg je kod kuće izgubio od Mainza sa 2-3. Za “vukove” Josip Brekalo je igrao do 69. minute, dok Marin Pongračić nije bio u sastavu.

I norveški stroj za golove Erling Haaland ponovno je bio strijelac, zabio je dva pogotka (5., 84.) u pobjedi Borussije Dortmund protiv Bayer Leverkusena 3-1, te je sezonu zaključio sa 41 golom u 41 utakmici u svim natjecanjima.