Warriorsi na korak od titule

U petom susretu finala doigravanja NBA lige Golden State Warriorsi su u svom Chase Centru pred 18.064 gledatelja pobijedili Boston Celticse sa 104-94 i u seriji na četiri pobjede poveli sa 3-2.

Prvu meč loptu za osvajanje naslova Warriorsi će imati 16. lipnja u Bostonu, a eventualna sedma utakmica igrala bi se 19. lipnja ponovno u San Franciscu.

Golden State lovi sedmi naslov NBA prvaka u svom 12. finalu, dok se Boston bori za rekordnu 18. titulu u svom 22. finalu.

Promašene trice bile su priča večeri, ukupno su oba sastava ispucala čak 72 šuta za tri poena pogodivši samo 20. Warriorsi su za tri poena gađali 9-40, a gosti 11-32.

Domaćin je bolje otvorio susret i nakon šest minuta igre imao je 10 razlike (14-4), a u 10. minuti i +16 (24-8). Do kraja četvrtine Boston je smanjio na 11 koševa zaostatka (27-16).

U drugoj dionici Warriorsi su imali +14 (32-18), a na pauzu su otišli s 12 koševa plusa (51-39).

Treća četvrtina je donijela buđenje Bostona i nakon pet minuta nastavka gosti su izjednačili na 55-55, a potom i prvi put u susretu poveli 58-55. Imali su i +4 (65-61), no Golden State je okrenuo rezultat i do kraja četvrtine poveo sa 75-74, prenosi Hina.

Odabranici Steve Kerra sjajno su ušli u u posljednji četvrtinu. Serijom 10-0 pobjegli su na 85-74, a zatim i na velikih 14 razlike (93-79). Do kraja utakmice Boston je tek uspio ublažiti poraz na konačnih 104-94.

Domaći sastav je do pobjede vukao Andrew Wiggins sa 26 koševa i 13 skokova, Klay Thompson je ubacio 21 koš, a Stephen Curry 16 koševa uz osam asistencija, no za tri poena je imao očajnih 0-9. Gary Payton II je dodao 15, a Jordan Poole 14 koševa.

Kod Bostona je najefikasniji bio Jayson Tatum sa 27 poena i 10 skokova. Marcus Smart je postigao 20, a Jaylen Brown 18 koševa.