Vukas: Ne bi bilo loše da nas Utrecht podcijeni, a mi moramo biti kompaktni svih 90 minuta

Nogometaši Zrinjskog u četvrtak igraju uzvratni susret drugog pretkola kvalifikacija za Europsku ligu protiv nizozemskog Utrechta.

Nakon odličnih 1:1 iz prve utakmice, Plemići će pokušati doći do velikog skalpa i izbaciti Niz0zemce u Mostaru. Tim povodom novinarima su se u press centru stadiona “HŠK Zrinjski” obratili trener Hari Vukas i kapetan u odsustvu Pere Stojkića, Slobodan Jakovljević.

Igramo jednu veliku utakmicu, protiv velikog kluba. Imamo jako kvalitetan rezultat iz prve utakmice, ali rekao sam to i prije, to ne mora ništa značiti. Sutra imamo novih 90 minuta, znamo kvalitetu Utrechta i što oni mogu napraviti, ali mi se pripremamo dobro za ovu utakmicu.

Sinoć smo imali jedno druženje s navijačima, gdje smo vidjeli koliko ljudi u ovom gradu diše za ovaj klub, stvarno je bio velik broj njih s nama.

Pa i mi imamo veliku obavezu i odgovornost prema svima njima, da se pokažemo u najboljem mogućem svjetlu, da damo sve od sebe i da ih pokušamo razveseliti, najavio je Vukas u uvodu.

Vukas je rekao kako je gledao prethodnu utakmicu protiv Utrechta nekoliko puta.

Ne mogu se oteti dojmu da smo mi tamo imali nekih 60ak jako kvalitetnih minuta, gdje nismo bilo u panici, možda par situacija što je opet normalno, Ne možemo pobjeći od njihove kvalitete i šansa koje su oni promašli, ali mi u stožer smo jako zadovoljni što smo mi prezentirali u Utrechtu. Imali smo jedan problem tamo, imali smo sve tri planske izmjene, ali jedna od njih je bila neplanska.

“Imali smo dobrih 60ak minuta u Utrechtu”, istaknuo je trener Zrinjskog Hari Vukas

Jakovljević je izašao zbog problema sa zglobom, a kasnije je i Govedarica iznemogao u trenutku kad smo izvršili sve tri zamjene pa smo praktično igrali s igračem manje. Da se nisu te situacije dogodile, mi bi osvježili momčad ulaskom Čurjurića u vezni red, Šovšića bi gurnuli malo prema naprijed i to bi sigurno izgledalo drugačije. Tako da je taj dojam pred kraj bio loš, sigurno da su nas malo stiskli, ali najvažnije od svega je da smo mi vidjeli da možemo igrati protiv njih. Moramo biti pametni, iako se igra sa srcem, ali treba znati kada možemo napasti, kad se braniti. Jedan defanzivni blok je baza svega ostaloga u našoj igri, to sam rekao i uoči prve utakmice, istaknuo je Vukas.

Trener Mostaraca očekuje kako će Utrecht igrati jednako kao i u prvoj utakmici.

Oni su tamo izveli ultranapadačku postavu, s tri vezna igrača od kojih nijedan nije s nekim istaknutim defanzivnim sklonostima. Igrali su tako i tijekom priprema pa ih opet očekujem u takvom izdanju. Sad, ovisno što će se događati tijekom igre, kretanja rezultata itd. možda će rotirati i kombinirati tijekom utakmice. Vidio sam i po njihovim izjavama nakon utakmice da su oni uvjereni u taj prolaz, jer su imali puno šansi u prvoj utakmici. Međutim, ne bi bilo loše ako oni nas malo podcijene i budi tako samouvjereni, nada se Vukas.

Vukas smatra da je teško reći jesu li izgledi njegove momčadi porasli nakon prve utamice.

Važno je samo da momci izađu kompaktni na teren i daju sve od sebe, a svaka utakmica može u 10. minuti otići u krivom smjeru u kojem nitko ne želi, jer nogomet je zbilja nepredvidljiv, rekao je Vukas koji je kazao i da su svi igrači u kadru spremni i zdravi za sutrašnjuu utakmicu, zaključio je Vukas.

Slobodan Jakovljević se nada eliminaciji Nizozemaca

Osim Vukasa prisutnim novinarima se obratio i defanzivac Slobodan Jakovljević.

Čeka nas jako teška utakmica, Teško je predvidjeti što će biti, ali optimistični smo, nadam se da uz podršku vjernih navijača možemo doći do pozitivnog rezultata i eliminirati Utrecht, poručio je.

Utakmica između Zrinjskog i Utrechta se, podsjetimo, igra sutra s početkom u 19 sati.