Vranješ majstorijom odveo Borac u drugo pretkolo Europske lige

Nogometaši Borca izborili su plasman u drugo pretkolo UEFA Europske lige.

Borac je u prvom pretkolu na Gradskom stadionu u Banja Luci pobijedio Sutjesku iz Nikšića sa 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Stojan Vranješ u 36. minuti.

Prvi dio susreta Borac je imao terensku inicijativu, ali su gosti iz Crne Gore imali najbolju priliku preko Osmajića koji je izašao sam pred Pavlovića, ali vratar Borca brani njegov udarac.

Banjalučani su došli u vodstvo u 36. minuti. Brtan je glavom ubacio u šesnaesterac gdje je utrčao Vranješ koji je izbjegao offside zamku i vrhom kopačke zakačio loptu te majstorski prebacio vratara Sutjeske Giljena.

U posljednjoj minuti susreta domaći su mogli i do drugog gola, ali Ziljkić nije dobro reagirao na dodavanje Zakarića.

U drugom poluvremenu gosti su u potpunosti preuzeli inicijativu, dok su se igrači Borca koncentrirali na obranu svog gola. Igrači Sutjeske sve karte bacili su u napad, ali nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti vrata Borca koji je nakon dugo vremena prošao prvu prepreku u europskim natjecanjima, javila je Fena.