Vlašić nakon Splita: Moram pohvaliti cijelu momčad

Košarkaši Širokog večeras su u 11. kolu ABA 2 lige s visokih 103:84 nadigrali Split.

Medijima su se nakon utakmice obratili treneri Hrvoje Vlašić i Ivica Skelin.

Odigrali smo ono što smo planirali, maksimalno agresivno i rastrčano, kako težimo. I one minute kad nas je Split malo umirio izvukli su raspoloženi Goran Filipović, te Mateo Drežnjak.

No, moramo pohvaliti cijelu momčad što se tiče pristupa, te osjećam da polako ulazimo u fazu igre kojoj težimo, rekao je Vlašić.

Skelin se na klupu Splita vratio nakon 18 mjeseci, a ovosezonski debi u ABA 2 ligi neće pamtiti po dobromu.

Zaslužena i uvjerljiva pobjeda domaćina. Razlika je najveća u agresivnosti, smatram da obrambeno nismo dobro odigrali, primili smo puno poena, napravili smo puno individualnih pogrešaka, a u napadu smo imali jako puno izgubljenih lopti.

Široki je već u prvoj četvrtini napravio veliku prednost od 22 poena i kasnije kontrolirao stvorenu prednost koju mi nismo uspjeli ugroziti, rekao je trener Splita.