Vlašić: Malo smo se pred kraj pogubili, ali Karačić je tricom riješio utakmicu

Košarkaši Širokog u četvrtak navečer ostvarili su sigurnu pobjedu protiv slovenske Rogaške na Pecari s rezultatom 91:82.

Široki je tijekom utakmice imao više raspoloženih igrača i na kraju stigao do zaslužene pobjede. Po završetku utakmice svoj komentar dali su treneri obje momčadi.

Čestitam svojim igračima na pobjedi, čestitam Rogaškoj na jednoj dobroj igri, zahvaljujem se publici koja nas je nosila kad je bilo najpotrebnije.

Rezultatski smo se odvojili kad smo spustili petorku dolje, kad smo stavili Čolaka na “četvorku”.

Dobra utakmica Zupca, Čolaka, standardno braće Drežnjak. Pribojavao sam se i kad smo imali 15 poena viška jer je Rogaška iskusna i kvalitetna momčad koju odlično vodi kolega Novaković. Malo smo bili zaboravili na Fermea, pogubili se malo u slabo postavljenoj zoni, ali izvukli smo se, Karačić je tricom riješio utakmicu. Za nas je ovo vrlo važna pobjeda, kazao je trener Širokog Hrvoje Vlašić.

S druge strane trener gostiju Damjan Novaković kazao je da će njegova momčad boriti do kraja za ulazak u doigravanje.

Damjan Novaković, trener KK Rogaške

Na početku smo izgubili nekoliko “živih” lopti na polaganje, ušli u rezultatski minus. Nismo smo se predavali, uspjeli smo sredinom treće četvrtine povesti jedan razlike. No, nakon minute odmora dopustili smo seriju Širokom 11:0 i opet smo bili na minus deset, opet se pokušavali vratiti, otišli na minus 15 razlike, uspjeli se vratiti na minus šest poena, no Karačić je tricom 40 sekundi prije kraja zaključio utakmicu. Čestitam Širokom na pobjedi, mi smo još u igri za Play-off, borit ćermo se do kraja, kazao je Novaković.

Široki u idućem kolu ide na gostovanje kod beogradskog Dynamica, dok Rogaška na svom terenu dočekuje makedonski MZT.