Vlahović golom u 32. sekundi srušio brojne rekorde, Juventusu ipak remi u Villarrealu

U osmini finala Lige prvaka Chelsea je na svom terenu svladao Lille 2:0, dok su Villarreal i Juventus u Španjolskoj remizirali 1:1.

Chelsea je u vodstvo stigao u 8. minuti preko Kaija Havertza, a na 2:0 povisio je Christian Pulisic u 63. minuti.

Londonskoj momčadi su večer, pokvarile ozljede Matea Kovačića, koji izašao šepajući iz igre u 51. minuti te Hakima Ziyecha koji je zamijenjen devet minuta kasnije. No, tek će se otkriti težina njihovih ozljeda.

Juventus je preko Dušana Vlahovića poveo u 32. sekundi protiv Villarreala, ali gosti su došli do remija golom Danija Pareja u 66. minuti.

Vlahović (22 godine, 25 dana) je time postao drugi najmlađi igrač koji je zabio na svom debiju u Ligi prvaka za Juventus nakon Alessandra Del Piera (20 godina 308 dana).

Kada se pogleda u klupsku povijest, Srbin je igrač Juventusa kojem je trebalo najmanje vremena (32 sekunde) da postigne svoj prvi pogodak u Europskom kupu/Ligi prvaka, on je također prvi među Bianconerima koji je zabio na svom debiju otkad se igra ovakav oblik nokaut faze.

Također, Vlahovićev pogodak je drugi najbrži debitantski pogodak u povijesti Lige prvaka, odmah nakon pogotka Konopljanke (17 sekundi).

U srijedu su na rasporedu utakmica Benfica – Ajax te susret Atletico Madrida i Manchester Uniteda.

Srijeda, 23. veljače:
Benfica – Ajax
Atletico Madrid – Manchester United

Ranije odigrano:

Utorak, 15. veljače:
PSG – Real Madrid 1-0 (Mbappe 90+4)
Sporting – Manchester City 0-5 (Mahrez 7, Bernardo Silva 17,44, Foden 32, Sterling 58)