Vida u 98. minuti spasio Dinamo

U uzvratnom susretu 2. pretkola Lige prvaka nogometaši zagrebačkog Dinamo su u šokantnoj završnici svladali bugarski Ludogorec sa 3:2 (1:2). Kako je prva utakmica prije tjedan dana u Razgradu završila rezultatom 1:1, Dinamo je prošao dalje ukupnim rezultatom 4:3, javlja HRT.

Dinamo je na nevjerojatan način uspio preskočiti Ludogorec. Doslovno u posljednjim trenucima utakmice, u osmoj minuti sudačke nadoknade Dinamo je uspio postići pogodak vrijedan prolaska dalje. Alispahić je uputio posljednji centaršut pred gol Ludogoreca, a Domagoj Vida je bio najviši u skoku i zabio za ostanak Dinama u Europi.

Gosti iz Bugarske odlučnije su krenuli u susret, nametnuli se na travnjaku stadiona u Maksimiru i za takav su pristup nagrađeni vodstvom već u 12. minuti. Stojanov je izveo slobodan udarac iskosa s desne strane, vratar Dinama Ivan Kelava loše je procijenio let lopte, a njegovu je pogrešku kaznio kapetan Ludogoreca Emil Gargorov i glavom poslao loptu u mrežu. Gargorov se tako iskupio za veliki promašaj od pet minuta ranije kada je nakon još jednog odličnog ubačaja Stojanova nogom s pet metara prebacio vrata.

I nakon primljenog gola Dinamo je izgledao bezidejno, ali gosti su se podsvjesno povukli i dopustili domaćim igračima terensku inicijativu. Takav odnos snaga na terenu donio je izjednačenje. Dinamo je bez igre stigao do pogotka u 33. minuti kada je centaršut Vrsaljka preletio obranu Ludogoreca, a na drugoj je vratnici spretno reagirao Ante Rukavina i glavom pogodio za 1:1.

No, taj je rezultat glasio samo tri minute. Ponovno je odlični Stojanov ubacio u kazneni prostor, Vida je ostao kratak u skoku, a iza njegovih leđa Marcelinho si je rukom uspio primiriti loptu, a potom ju nogom gurnuti pored nemoćnog Kelave.

Stvari su se počele okretati u Dinamovu korist u 57. minuti kada je Marcelinho isključen nakon drugog žutog kartona kojega je dobio zbog simuliranja u kaznenom prostoru Dinama. Ante Rukavina se opet pokazao kao spasitelj Dinama kad je u 60. minuti svojim drugim pogotkom poravnao na 2:2. Obrana Ludogoreca napravila je seriju pogrešaka, nije uspjela izbaciti loptu iz svog kaznenog prostora, ona je na kraju stigla do Rukavine koji je sretno pogodio nebranjeni dio mreže.