Verstappenu pobjeda u Japanu, Red Bullu momčadski naslov

Vozač Red Bulla Max Verstappen pobijedio je u utrci Formule 1 za Veliku nagradu Japana u Suzuki, povećao prednost u ukupnom poretku i svojoj momčadi donio drugi naslov zaredom u konstruktorskom prvenstvu.

Nizozemcu je to 48. pobjeda u karijeri, a također je osvojio dodatni bod za najbrži krug u Suzuki.

Od 16 utrka ove sezone Verstappen je pobijedio na 13, te već na sljedećoj utrci u Katru može osvojiti naslov jer ima ogromnih 177 bodova više od momčadskog kolege Meksikanca Sergia Pereza.

Austrijsko-britanska trkaća momčad Red Bull uspjela je slaviti šest utrka prije kraja sezone na domaćoj utrci motornog partnera Honde unatoč odustajanju Sergia Pereza u drugom Red Bullu.

Red Bull Racing dosad je skupio 623 boda, više nego dvostruko više od Mercedesa na drugom mjestu.

Ovo je ukupno šesti konstruktorski naslov za Red Bull, javlja Hina.

Drugo mjesto zauzeo je vozač McLarena Lando Norris, a treći je bio njegov momčadski kolega Australac Oscar Piastri, što mu je bilo prvo postolje u karijeri.

Četvrto mjesto zauzeo je vozač Ferrarija Charles Leclerc, peti je bio vozač Mercedesa Lewis Hamilton, a šesti vozač Ferrarija Carlos Sainz.

Sljedeća utrka u prvenstvu na rasporedu je za Veliku nagradu Katra 8. listopada.