Veliki preokret Marina Čilića za četvrtfinale Madrida

Novi težak meč za Marina Čilića u Madridu, ali ujedno i nova pobjeda.

Prvi hrvatski reket danas je igrao protiv Lasla Đere kojeg je uspio svladati u tri seta, sa 4:6, 6:3, 6:2, za dva sata i deset minuta igre.

Srpski je tenisač iskoristio sve što je mogao. Dobio je prvi set, u drugom je imao vodstvo od 2:0 i četiri nove break šanse, ali nakon toga je potpuno i stao. Hrvatski tenisač se probudio i uspio doći do pobjede.

U četvrtfinalu ga čeka bolji iz dvoboja Jeremy Chardy – Novak Đoković.

Kroz prvi set Čilić nije imao prilika na protivnikom servis. Srpski tenisač u petom je gemu stigao do dvije vezane break lopte, no prvi hrvatski reket spasio je obje. Međutim, treću nije uspio. Đere je kod rezultata 4:4 poveo s 0:40, uzeo gem, a zatim mirno odservirao za set.

U jako teškoj situaciji našao se deveti nositelj odmah na početku drugog seta jer je srpski tenisač napravio break za 2:0. Imao je Đere zatim i nove četiri šanse za dvostruki break, ali Čilić ih je uspio spasiti. Nakon toga uslijedilo je puno bolje Čilićevo razdoblje, a do kraja seta izgubio je još samo jedan gem. Imao je dvije break šanse, iskoristio je obje, a time stigao i do seta, piše Sportnet.hr.

Na otvaranju odlučujućeg seta hrvatski je tenisač propustio dvije break lopte, ali nakon toga više ništa nije prepustio slučaju. Ponovno je dva puta oduzeo servis Đeri koji je imao šansu vratiti jedan break zaostatka, međutim, nije u tome uspio.