Veliki preokret Čilića i Dodiga za vodstvo protiv Kanade

Sjajan meč viđen je danas u igri parova u susretu 1. kola Davis Cupa između Hrvatske i Kanade.

Kanađani su imali prednost od 2:0 u setovima i vodstvo 4:1 u trećem, no dogodio se nesvakidašnji preokret i na kraju su Marin Čilić i Ivan Dodig slavili protiv Daniela Nestora i Vaseka Pospisila s 3:2 (2:6, 3:6, 6:4, 7:5, 6:2), pa tako Hrvatska nakon drugoga dana ovoga dvoboja vodi s 2:1.

Kanađani su bili briljantni u prva dva seta s tri napravljena breaka, dok Hrvatska nije imala nijednu break priliku do tada. Nakon prvih pet gemova trećega seta slična slika, vodstvo Kanađana 4:1 uz novi, četvrti za njih break, no Hrvatska se tada ekspresno diže, osvaja pet uzastopnih gemova i treći set rješava u svoju korist sa 6:4.

U četvrtom setu obje reprezentacije servis čuvaju do završnice seta, no Hrvatska u jedanaestom gemu ipak radi break i privodi set u svoju korist rezultatom 7:5.

U odlučujućem petom setu Kanađani su se držali do 2:2, no tada Hrvatska dodatno diže svoju igru, te momci Hercegovci i taj set dobivaju s uvjerljivih 6:2 za veliko slavlje prisutne publike u Osijeku koja je i danas bila na iznimnoj razini i pokazala kako se bodri svoju zemlju.