Velika pobjeda Čelika u derbiju začelja, “Vukovi” promašili penal za pobjedu u Banjoj Luci

Nastavljena je velika rezultatska i igračka kriza kod nogometaša Viteza. U sklopu 7. kola Lige za ostanak Vitežani su kući izgubili od izravnoga konkurenta u borbi za ostanak, zeničkoga Čelika, s 2:0 i sada su u jednoj zbilja teškoj poziciji.

Čelik je poveo u 15. minuti golom Jusića koji se najbolje snašao nakon ubačaja iz kuta, a konačnih 2:0 nakon kontre u 79. minuti postavio je Anes Haurdić i na taj način Zeničane doveo pred “vrata raja”!

Metalleghe i Olimpic igrali su neodlučenih 1:1, a više za propuštenom pobjedom mogu žaliti gosti sa sarajevske Otoke, jer je njihov igrač Mahir Karić u 88. minuti promašio priliku za pobjedu, a time vjerojatno i nastavak borbe za očuvanje premijerligaškoga statusa.

I Metalleghe je imao kazneni udarac u 15. minuti kojega je iznudio Asanović, a Antonio Vidović postigao gol za 1:0, da bi gosti izjednačili u 59. minuti kada nakon kornera pogađa Dejan Uzelac. Na kraju ovim bodom znatno zadovoljniji mogao je biti domaći sastav.

Široki Brijeg i Mladost su gotovo pa sigurno osigurali ostanak tri kola prije kraja, jer imaju po 35 bodova, Čelik je sada treći s 30, Metalleghe ima 29, Vitez je ostao na 27, dok je Olimpic na 22 boda i realno s najmanjim izgledima da sačuva premijerligaški status.