Velež u golijadi svladao Posušje na Mokrom Docu

Nogometaši Veleža su u prvoj utakmici 12. kola Premijer lige BiH s 4:2 svladali Posušje na Mokrom Docu.

Utakmica nije dobro počela za domaćina jer je već u prvoj minuti dosuđen jedanaesterac za Velež. Krišto je oborio Ovčinu, a sudac Admir Šehović pokazao je na bijelu točku.

Siguran s jedanaest metara bio je Zvonić koji je svojoj momčadi donio rano vodstvo.

Gosti su i nakon postignutog gola nastavili s pritiscima, a Posušje je prvu pravu priliku imalo u 32. minuti.

Barišić je izveo slobodan udarac s 20 metara od gola. Prebacio je živi zid, a lopta je pogodila stativu dok je Kačavenda nepomično stajao na početnoj poziciji.

Samo tri minute kasnije, Velež dolazi do drugo gola. Cvijanović je glavom poslao loptu za Radovića, a prije nego što je lopta pala lijevi bek Veleža uhvatio je volej s kojim je pogodio same rašlje Galićevog gola.

To je ujedno bio i rezultat s kojim se otišlo na predah.

Domaćin je imao dobru priliku početkom drugog poluvremena, Vukoja je ubacio loptu iz kornera, a Begićev udarac odlazi pored gola.

Velež u 55. minuti rješava pitanje pobjednika. Brandao je uposlio Ćosića koji driblingom ulazi u šesnaesterac i pogađa za visokih 3:0.

Velika prednost nije zadovoljila goste koji su nastavili napadati. Brandao i Ćosić su imali dobre prilike, ali se rezultat nije mijenjao.

Domaćin je u 75. minuti tražio jedanaesterac smatrajući kako je lopta pogodila u ruku Ovčinu u šesnastercu gostiju, ali se Šehović nije oglasio.

Posušje u 82. minuti preko Serdarušića smanjuje na 1:3, ali samo minutu kasnije Peco je pobjegao domaćoj obrani, zaobišao Galića i pogodio za 1:4.

Konačnih 2:4 postavio je Leko u 90. minuti.

Posušje u sljedećem kolu gostuje kod Sarajeva, dok će Velež ugostiti Zrinjski.

U drugoj utakmici koja je počela u 15 sati, Leotar je s 1:0 pobijedio Radnik.

HŠK POSUŠJE: Galić, Šuta, J. Barišić, T. Barišić, L.Begić, D.Begić, Krišto, Ilinković (od 68. minute Leko), Serdarušić, Lauš (od 60. minute Landeka), Vukoja.

FK VELEŽ: Kačavenda, Radović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Cvijanović, Ovčina, Hasanović, Vehabović (od 63. minute Anđušić), Dejanović (od 46. minute Brandao).