Velež šokirao Željezničar na Grbavici, Sarajevo jesenji prvak

Nogometaši Veleža pobijedili su Željezničar u 19. kolu BH Telecom Premijer lige BiH na Grbavici rezultatom 2:0, pa je zbog ovog rezultata titula jesenjeg prvaka otišla na stranu FK Sarajevo.

Željezničar je u uvodnim minutama utakmice imao nekoliko kornera, a najbolju šansu je imao u desetoj minuti kada je Sipović nakon centaršuta Boje šutirao preko gola. Velež je u vodstvo došao u 21. minuti susreta. Nakon centaršuta iz kornera, Cvijanović je prebacio loptu za Fajića koji je matirao Kjosevskog za vodstvo gostiju da bi tri minute kasnije Plavi ozbiljno zaprijetili, piše Sport1.ba.

Fantastičan udarac Sadiković još bolje je obranio Bobić i odbio loptu u korner nakon kojeg je isti igrač ponovo sjajno šutirao, ali je golman Veleža ponovo bio uspješniji. U 29. minuti susreta ponovo je veznjak Željezničara isprobao svoj udarac, ali je sada šutirao preko gola, a na sljedeće uzbuđenje se čekalo do 41. minute susreta kada je Veselinović šutirao pored gola Bobića.

Plavi su u nastavku prvi put zaprijetili u 47. minuti susreta, no Sipovićev pokušaj glavom nakon centaršuta Veselinovića je otišao pored gola da bi sedam minuta kasnije Subašić loše šutirao s desne strane. Igrala se 60. minuta kada je Sadiković fantastično šutirao iz slobodnjaka, ali je Bobić njegov udarac odbio u korner nakon kojeg nije bilo opasnosti po Rođene.

U 62. minuti susreta Behram je sjajno prevario Sipovića i ubacio za Ćosića čiji udarac je obranio Kjosevski da bi dvije minute kasnije Veselinović pokušao, no njegov udarac je otišao pored gola. Rođeni su u 68. minuti susreta udvostručili prednost. Ćivić se maestralno oslobodio svojih čuvara i onda fantastičnim udarcem matirao Kjosevskog za 2:0 Rođenih.

Velež je ponovo zaprijetio u 73. minuti susreta kada je udarac Cvijanovića dbranio Kjosevski, a tri minute kasnije Željezničar je uzvratio. Nakon centaršuta Veselinovića, Dacića je lopta pogodila u leđa i završila preko gola Bobića da bi već u sljedećem napadu isti igrač pokušao poslije centaršuta Subašića, no njegov udarac glavom nije ugrozio Rođene.

Igrala se 80. minuta kada je Željezničar ponovno zaprijetio. Krpić je nakon centaršuta spustio loptu za Sipovića koji je šutirao preko gola Bobića što je bilo posljednje uzbuđenje na utakmici, te je Velež slavio veliku pobjedu na stadionu Grbavica.

Rezultati by SofaScore

Željezničar: Kjosevski; Stevanović, Sipović, Bogićević (46. Subašić), Pavić; Bojo, Sadiković, Alispahić; Mujezinović (75. Dacić), Veselinović, Krpić. Trener: Amar Osim.

Velež: Bobić; Ćosić, Manev, Zvonić, Ćivić; Hasanović (79. Alagić), Vehabović, Behram (62. Dario); Cvijanović (86. Kalezić), Brandao, Fajić. Trener: Feđa Dudić.