Velež slavio protiv Tuzle Cityja, utakmica kasnila zbog snijega

Tuzla City izgubila je od Veleža 0:1 u susretu 20. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju u snježnom Srebreniku.

Utakmica je odigrana po izuzetno teškom terenu i vremenu, a početak je kasnio sat vremena jer je teren bio zatrpan snijegom.

U takvim okolnostima u prvom dijelu viđeno je nekoliko poluprilika. Pokušavali su igrači obje momčadi ugroziti mrežu Nevresa Fejzića, odnosno Slaviše Bogdanovića, ali su oni bili na visini zadatka.

U nastavku utakmice igra se, uvjetno govoreći, rasplamsala. Najbolju priliku u 52. minuti domaći su imali preko Irfana Hadžića, koji je pucao glavom na ubačaj Kemala Mujarića, ali je lopta prošla pored stative Veležovog gola, izvještava SportSport.

Loptu je u 77. minuti u šesnaesterac Tuzla Cityja ubacio Jovan Blagojević, lopta se odbila do kapetana mostarske momčadi Nermina Haskića koji je silovito pospremio pod gredu.

Do kraja su gosti mogli uvećati svoju prednost, ali ”Rođeni” nisu uspjeli matirati Fejzića. S druge strane Tuzla City je pokušavala doći bar do boda, ali u tome nisu uspjeli.