Velež se teškim porazom oprostio od nastupa u Europi

Nogometaši Veleža završili su ovosezonski nastup u Europi, nakon što su u uzvratu 3. kola pretkola Konferencijske lige poraženi na Grbavici od švedskog Elfsborga rezultatom 4:1. U prvom susretu odigranom prije sedam dana bilo je 1:1.

Već je sami početak utakmice nagovijestio da će ovo biti teška noć za klub iz Mostara. Šveđani su poveli u 3. minuti nakon velike greške Tarika Isića. Stoper Veleža je dodao loptu izravno u noge Fricka koji je lagano pogodio iz blizine za 1:0.

Nakon što su Rođeni poslije primljenog gola stvorili nekoliko prilika, novi šok je uslijedio u 16. minuti. Okkels je preciznim udarcem desnom nogom s vrha kaznenog prostora pogodio za 2:0.

Do isteka prvog dijela mostarski klub je propustio dobre prilike preko Zajmovića, Ovčine i Radovića, ali do smanjenja zaostatka nije mogao.

Na početku drugog poluvremena Velež je primio još dva gola, nakon čega su ugašene sve njihove nade da mogu napraviti čudo i nadoknaditi veliki deficit.

U 48. minuti, Okkels je postigao svoj drugi gol na utakmici nakon što je iskoristio novu grešku obrane Veleža. Uzeo je jednu loptu na 30 metara i izašao sam pred Bogdanovića, te je preciznim udarcem postigao treći gol.

Samo četiri minute kasnije dosuđen je jedanaesterac za goste. Bogdanović je obranio šut s bijele točke Romeru, ali je Frick bio na pravom mjestu i poslao je odbijenu loptu u praznu mrežu za 4:0.

U 71. minuti Cvijanović je pokušao udarcem s desne strane, ali golman gostiju Ronning je dobro obranio.

Na drugoj strani Olsson je opasno prijetio golu Veleža, ali njegov pokušaj sjajno je zaustavio Bogdanović.

Konačno, u 77. minuti Velež je ublažio poraz. Lopta je u šesnaestercu došla do Georgijeviča koji je snažnim udarcem postavio konačan rezultat 4:1 za goste, prenosi Klix.

U 90. minuti Georgijević je zaradio izravan crveni karton nakon što je glavom udario protivničkog igrača, pa je Velež utakmicu završio s nogometašem manje na terenu.

Velež se nakon ispadanje iz Europe okreće nastupima u domaćem prvenstvu. Već za vikend očekuje ih susret protiv Slobode u Mostaru, a Rođeni na svom kontu imaju i utakmicu manje, s obzirom da su prolongirali gradski derbi sa Zrinjskim.