Vardar na hrvatski pogon opet prvak Europe, Igor Karačić MVP

Vardar je pobijedio Veszprem 27:24 i drugi put u povijesti postao europski prvak u rukometu!

Čudesna priča iz Skoplja, u kojoj klub napuštaju legendarni predsjednik Sergey Samsonenko i igrači koji su dobili slobodne papire i potražili nove angažmane, završila je novom senzacijom i osvajanjem titule u Kölnu.

Igor Karačić (tri gola) i Ivan Čupić (pet golova) slave, a na drugoj strani Manuel Štrlek tuguje. Veliku čast dobio je Karačić, koji je proglašen najkorisnijim igračem final-foura u Kölnu.

Vardar je nakon 2017. drugi put postao europski prvak, a Veszprem izgubio i četvrto finale. Prvi put od Magdeburga (2002), potom od Barcelone (2015) i Kielcea (2016), a sada i od nevjerojatnog makedonskog kluba, koji će u sljedećim danima saznati svoju sudbinu unatoč povijesnom uspjehu u Lanxess Areni.

Nije bilo novca, plaća, ali za Vardar, njegove fantastične igrače velikog srca i trenera Roberta Garcíje Parronda nije bilo prepreka na putu do nestvarnog podviga, piše Index.hr.

Igrao je makedonski sastav sjajno u prvom poluvremenu i serijom 6:2 stigao do +4 (11:7), a u 28. minuti imao je i plus +6 (16:10) golom Skubea. Na odmor je novi europski prvak otišao s vodstvom 16:11 i činilo se da će lako sačuvati prednost protiv rivala koji u prvih 30 minuta nije imao rješenja ni za jednog od igrača u bijelim dresovima, a put do gola zatvorio im je golman Milosavljev.

Ipak, u drugom poluvremenu je istrčao neki novi Veszprem. Točnije, na gol je umjesto Miklera stao neuništivi Šterbik i probudio nadu svoje momčadi da se može vratiti u konačno stići do titule. Branio je Šterbik čudesno u prvih 10 minuta nastavka, a mađarski sastav na njegovim krilima serijom 6:1 stigao na samo -1 (17:16) i najavio pravu dramu do kraja.

Vardar nije iskoristio neke situacije s igračem više, bilo je tu malo i nervoze, a Veszprem pogađao i održao se u meču, ali su ga na kraju dotukli hrvatski igrači Karačić i Čupić. Karačić je dirigirao igrom tijekom većeg dijela dvoboja, a Čupić zabio u finišu, od čega su dva posljednja gola njegova za konačnu pobjedu 27:24 i početak velikog slavlja.

Najefikasniji igrač Vardara je nezaustavljivi Brazilac Ferreira Moraes sa šest golova, od čega tri iz loba, koliko je i na drugoj strani zabio Mahe. Čupić je, kao što smo i napisali, završio meč s pet golova, a njegov suigrač Kristopans završio je utakmicu s četiri gola i u pojedenim teškim trenucima na svojim leđima nosio ekipu.