Uz ove tehnike zamotajte najljepše poklone ovog Božića

Još je malo vremena ostalo do božićnog jutra i odmotavanja poklona. Dok jedni razmišljaju o blagdanskom ugođaju i ukrašavanju svojih domova, drugi su se bacili u zamatanje poklona za najmilije.

Ako još uvijek taj dio niste odradili, sigurno će vam koristiti ove popularne tehnike zamatanja poklona.

Ako ste pokušali omotati kutiju ukrasnim papirom na način na koji to obično radite, ali ste shvatili da nemate dovoljno papira da to učinite, video koji se proširio društvenim mrežama objašnjava kako zamotati poklon istim tim komadom papira uz pomoć ovog genijalnog trika.

Iza ovog trika zapravo se krije pametna matematika: ako poklon pravokutnog oblika nije u potpunosti ‘zatvoren’ ukrasnim papirom na uobičajen način, pokušajte ga dijagonalno omotati. U ovom slučaju i premala količina ukrasnog papira pokazat će se dovoljnom da pokrije sve strane poklona.

Zbilja ne morate, ali i možete, biti kreativni oko zamatanja božićnih poklona. Pa, ako ste se ove godine ipak odlučili darivati, a spadate u skupinu onih kojima je upravo ovaj dio jedan od najdražih pothvata u blagdanskom razdoblju, nastavite čitati dalje.

Fora kod darova jest da pravila oko zamatanja zbilja nema. Možete ih samo zamotati u kakav zgodan papir s prigodnim motivima, ali i cijelu stvar možete dići na novu razinu s detaljima.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by georgette 🌿 (@sustainablysage)

Ovaj genijalan trik pronaći ćete u videu koji objašnjava i kako od ukrasnog papira napraviti ukrasnu vrećicu za poklone poput odjeće ili stvarčica koje ne dolaze u kutiji, kako napraviti kutijicu za nakit te kako praznu kutiju Pringlesa pretvoriti u kutiju za poklone. Također otkriva kako napraviti ukrasnu mašnu.

Još jedna popularna tehnika zamatanja poklona proširila se ove godine društvenim mrežama. Japanci su majstori brojnih vještina, a sve više zapadnjaka ove sezone prigrlilo je furoshiki – tradicionalnu japansku metodu zamatanja poklona tkaninom. Ovu tehniku koriste stoljećima, a nekad se, osim za poklone, koristila za prijevoz odjeće i drugih potrepština.

Tako tu možete implementirati kakve grančice od bora ili jele, božikovinu, kuglice, ali i recimo kolutove sušenih naranči. Mašne od tkanine, raznih eko vrpci, konopa, špage ili pak čipkastih materijala, isto neće proći nezapaženo u cjelokupnoj interpretaciji.

Naravno, osobna poruka onome kome je dar namijenjen isto je jedna od lijepih gesti, a nju možete napisati na ručno izrađenoj kartici od kartončića ili debljeg papira.

Osim klasičnih papira za zamatanje, možete se poslužiti i stranicama starih magazina ili novina, ukrasnim vrećicama, a inspirativne primjere zapakiranih božićnih darova donosimo vam u sklopu članka.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Natalie Seel (@_natalieseel)

Ukoliko preferirate minimalistički pristup, možda vam se svide ovi rustikalno zamotani pokloni – u najobičniji papir s detaljima konopca, zelenih grančica i češera.

Kako se to obično kaže – u pripremi i zamatanju poklona jednostavno pustite mašti na volju. Uživajte u onome što radite jer poklone pripremate za one koje volite i koji su vam važni u životu.

(www.jabuka.tv)

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.