Uvjerljiva pobjeda bh. košarkaša na Cipru

Košarkaška reprezentacija BiH kvalifikacije za Eurobasket započela je uvjerljivom pobjedom protiv Cipra rezultatom 99:66.

Košarkaši Cipra odlično su ušli u utakmicu, pogađali su trice, a predvodili su ih Willis i Tigkas.

Rafalna paljba Ciprana trajala je većim dijelom prve četvrtine, ali je sjajni Džanan Musa poveo bh. reprezentativce prema povratku.

U drugom poluvremenu bh. košarkaši ušli su u brzinu više i krajem treće četvrtine su napravili ogromnu razliku, koju su na kraju pretvorili i u pobjedu.

Prednost je otišla i preko 20 poena razlike. U posljednjoj dionici košarkaši BiH su koristili sve prilike da dodatno kazne svoje protivnike, dok su i napadački bili raspoloženiji nego u prvom dijelu.

Najefikasniji u redovima BiH bio je Džanan Musa s 26 poena, Kenan Kamenjaš, s double-double učinkom, zabilježivši 13 poena i 10 skokova. Sjajan je bio i Ajdin Penava s 15 poena. Dvoznamenkasti broj postigli su još Aleksandar Lazić i Amar Alibegović.

Ciprane je predvodio Wilis s 22 ubačaja i 13 skokova, dok je sjajan bio i Tigkas, pogotovo u prvom poluvremenu, a utakmicu je završio s 19 poena.

Reprezentacija BiH sljedeći susret igra u ponedjeljak u tuzlanskom Mejdanu, gdje će odmjeriti snage s reprezentacijom Francuske. Cipar će naredni susret igrati protiv Hrvatske.