Uvjerljiva Borussija Dortmund kod Paderborna, Sancho poslao snažnu poruku

U obje nedjeljne utakmice 29. kola njemačkog nogometnog prvenstva favoriti su stigli do uvjerljivih pobjeda.

Prvo je Borussia iz Mönchengladbacha na svom stadionu s 4:1 nadigrala Union iz Berlina, a potom je i Borussia iz Dortmunda kao gost bila bolja od posljednjeg Paderborna sa 6:1.

Svi pogoci u Paderbornu postignuti su u drugom poluvremenu. Borussia je s dva brza gola Thorgena Hazarda i Jadena Sancha u 54. i 57. minuti stigla do prednosti od 2:0. Nadu domaćima nakratko je vratio Huenemeier koji je u 72. minuti iskoristio kazneni udarac za 2:1, no samo dvije minute potom Sancho je svojim drugim golom vratio goste na dva gola razlike.

Hakimi u 85. minuti, Schmelzer u 89. minuti i Sancho svojim trećim golom u sudačkoj nadoknadi povećali su konačni rezultat na 6:1.

Deutliche Steigerung, verdienter Auswärtssieg! 👌 #SCPBVBpic.twitter.com/gYB7gTiJ08

— Borussia Dortmund (@BVB) 31. svibnja 2020.

Borussia Mönchengladbach je ovom pobjedom privremeno izbila na treće mjesto sa 56 bodova, koliko ih ima i Bayer Leverkusen na četvrtom mjestu. Druga Borussia Dortmund pobjedom u Paderbornu smanjila je zaostatak za vodećim Bayernom na sedam bodova, no to je i dalje ogromna prednost Bavaraca koji grabe ka novom naslovu.