Uvjerljiv trijumf košarkaša Širokog nad Bošnjakom iz Hadžića

Vratili su se košarkaši Širokog na pobjednički kolsijek. Poslije poraza u derbiju prošlog kola od Slobode u mejdanu Širokobriježani su večeras na svom parketu slavili sa sigurnih 78:61 protiv posljednjeplasiranog Bošnjaka iz Hadžića.

Domaćin je odmah na otvaranju susreta poveo s 5:0 i nijednog trenutka do kraja utakmice momčad Mladena Vuškovića nije ispuštala prednost. U 8. minuti već su domaćini imali dvoznamenkastu prednost (12:5), dok je na isteku prve četvrtine semafor pokazivao rezultat 19:10.

Gosti se sredinom druge dionice približavaju na 24:21, ali je tu ujedno bio kraj njihovih ozbiljnijih prijetnji.Tricom Karačića Široki je na poluvrijeme otišao s prednošću 38:27.

Sjajan je bio ulazak domaćih igrača u nastavak susreta, pa su već u 26. minuti stigli do uvjerljive prednosti 55:31 prelomivši utakmicu već u tom razdoblju susreta.

Na isteku treće dionice Široki je vodio 64:41, pa je u završnoj dionici logično došlo i do manjeg opuštanja što gosti iz Hadžića koriste i smanjuju na 68:53, no više od toga nisu mogli. Završilo je na kraju 78:61 što je treća pobjeda Širokog u dosadašnja četiri nastupa tekuće sezone, dok je Bošnjak na skoru 0-5.

Braća Drežnjak su imali glavne uloge u ovom dvoboju, pa je tako Dario zabio 20 poena uz 4 ostvarena skoka, dok je Mateo uz 16 poena pridodao čak 9 asistencija i 6 skokova. U domaćim redovima dvoznamenkast je još bio Karačić s 13 poena i 9 skokova, dok je goste predvodio dvojac Dovadžija (17 poena) – Dragolj (14 poena).

U prvoj utakmici današnjeg programa 5. kola Student je u Mostaru svladao Mladost 74:73 što je Mostarcima druga vezana pobjeda nakon čega se definitivno i u njihovim redovima lakše diše poslije ona tri uvodna poraza.

ŠIROKI BRIJEG – Gradska dvorana na Pecari. Utakmica 5. kola Lige 11 Prvenstva BiH: Široki – Bošnjak 78:61 (19:10, 19:17, 26:14, 14:20).

HKK ŠIROKI: Naletilić, Lončar 9, A. Planinić, I. Mikulić 7, Čolak 3, Zubac 7, Karačić 13, Čović, M. Drežnjak 16, D. Drežnjak 20, Batinić 3. Trener: Mladen Vušković.

KK BOŠNJAK: Lazić, Šuljić, Damjanović 9, Petković 2, Brajković, Dovadžija17, Ahmetbašić 4, Lulić 5, Mujić 4, Dragolj 14, Sadiković, Tunović 6. Trener: Amir Rešidović.