Urugvaj uništio Ruse u borbi za prvo mjesto

Rusija i Urugvaj su odlučujuću utakmicu za pobjednika skupine A odigrali u Samari, a domaćin je odigrao znatno lošije nego u prva dva nastupa na Svjetskom prvenstvu, pa je na kraju poražen i kao drugoplasirana reprezentacija ove skupine odlazi u osminu završnice.

Urugvajci su u 9. minuti izveli dobar napad, a zbog nepropisnog zaustavljanja Cavanija na 17 metara od gola žutim kartonom je “nagrađen” zadnji vezni domaće momčadi Yuri Gazinskiy. Loptu je uzeo Luis Suarez, uputio prizeman i jak, ali i precizan udarac i Urugvaj je poveo s 1:0.

Egipćani završili bez boda, dobila ih i Saudijska Arabija

Rusi su već u 12. minuti uzvratili preko Cherysheva, međutim Muslera se na urugvajskom golu istaknuo uspješnom intervencijom. U 22. minuti nakon ubačaja iz kuta lopta se na nekih 25 metara od gola odbila do Diega Laxalta, ovaj je uputio jak udarac, lopta se od Cherysheva odbila, promijenila smjer i završila u ruskome golu za urugvajskih 2:0.

Smolnikov je u ruskim redovima u 27. minuti zaradio javnu opomenu, a samo minutu kasnije nova stopostotna šansa za Urugvaj, no mladi Bentancur kao da je imao želju na svoj se 21. rođendan s loptom ušetati u gol, pa je Akinfeev ipak spriječio treći pogodak suparničke momčadi.

Rusija je u 36. minuti ostala s čovjekom manje zbog drugoga žutoga kartona za Igora Smolnikova, a ubrzo nakon toga reagirao je i izbornik Cherchesov, jer je iz igre izvukao krilnoga igrača Cherysheva, a ubacio obrambenog Fernandesa.

Nastavak susreta bio je znatno manje sadržajan, a Rusi su blizu pogotka bili u 74. minuti kada je Muslera lošije ispucao jednu loptu, a Rusi potom proigrali svoga najisturenijega igrača Artema Dzyubu, međutim ovaj nije bio precizan prilikom udarca pa je ostalo tih 2:0.

Desetak minuta prije kraja Cavani oduzima jednu loptu na sredini terena i proigrava Suareza, ovaj nastoji biti nesebičan te mu odigrava povratnu, ali ipak loptu koja je malo prebrza, pa dobra prilika i za Urugvajce na taj način propada.

Ipak, momčad izbornika Oscara Tabareza u 90. minuti stiže i do trećega gola. De Arrascaeta je ubacio iz kuta, Godin nadskočio suparničku obranu i glavom šutirao, Akinfeev obranio taj udarac, ali je Cavani najbolje reagirao na odbijenu loptu i iz blizine zabio za konačnih 3:0.

SAMARA – Stadion Arena Samara. Gledatelja: 42.000. Sudac: Malang Diedhiou (Senegal). Utakmica 3. kola skupine A SP-a: Urugvaj – Rusija 3:0 (2:0). Strijelci: 1:0 Suarez (10), 2:0 Cheryshev (22-autogol), 3:0 Cavani (90). Crveni karton: Smolnikov (Rusija) – 36. minuta. Žuti kartoni: Bentancur (Urugvaj), Gazinskiy (Rusija).

URUGVAJ (3-5-2): Muslera – Coates, Godin, Caceres – Nandez (od 73. C. Rodriguez), Vecino, Torreira, Bentacur (od 63. De Arrascaeta), Laxalt – Suarez, Cavani (od 90. Gomez). Izbornik: Oscar Tabarez.

RUSIJA (4-2-3-1): Akinfeev – Smolnikov, Kutepov, Ignashevich, Kudryashov – Zobnin, Gazinskiy (od 46. Kuzyaev) – Samedov, Miranchuk (od 60. Smolov), Cheryshev (od 38. Fernandes) – Dzyuba. Izbornik: Stanislav Cherchesov.