Ukrajinci deklasirali Želju, protiv Sarajeva kreirali preokret

Nogometaši Željezničara visoko su poraženi u posljednjoj pripremnoj utakmici u Antaliji pošto ih je ukrajinska Zorya torpedirala s glatkih 5:0.

Ukrajinci su do početnog vodstva stigali već u 3. minuti utakmice, a strijelac je bio Gromov.

Igrao se 27. minut kada je Tymchyk uposlio usamljenog Cheberka koji je loptu ubacio u praznu mrežu za već lijepih 2:0.

Četiri minute kasnije Gromov nakon brze kontre postiže svoj drugi pogodak. U 36. minuti ponovo je sjajni Tymchyk probio po strani, Kjosevski obranio, a odbijenu loptu Freitas ubacuje u gol.

U nastavku su “Plavi” malo popravili igru, a u 50. minuti su imali sjajnu priliku. Lopta je došla na lijevu stranu do Zeca, koji se namješta na desnu nogu, šutira, ali lopta odlazi malo pored lijeve vratnice.

Konačnih 5:0 postiže Sukhar u 76. minuti meča.

Momčad Željezničara igrala je u sastavu: Kjosevski – Stevanović, Graovac, Osmanković, Projić – Vranješ, Blagojević (od 65. Modić) – Zakarić, Ramović (od 76. Zeba), Zec (od 65. Crnov) – Ubiparip (od 85. Kajkut).

Poraz od Ukrajinaca danas u Antaliji doživjeli su i igrači Sarajeva, prvog suparnika Širokoga Brijega u nastavku sezone. Njih je sa 2:1 pobijedio Mariupol, iako je “bordo” momčad prva povela zgoditkom Krste Velkoskog početkom drugoga poluvremena, međutim Tatovitsky je već u 54. minuti izjednačio, a Yavorsky u 71. minuti zabio i pobjedonosni gol.

Momčad Sarajeva igrala je u sastavu: Pavlović, Hodžić, Bekić, Adukor, Šofranac, Stanojević, Sarić, Rahmanović, Hebibović, Halilović Ahmetović.

Pripremni susret u Antaliji danas je odigrala i tuzlanska Sloboda, te golovima Amera Osmanagaića i imenjaka mu Amera Bekića s 2:0 pobijedila kazahstanski Aktobe.