Ukrajina preko BiH izborila baraž za SP

Nogometna reprezentacija BiH poražena je od Ukrajine 0:2 u posljednjem susretu skupine D kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. odigranom na stadionu Bilino Polje u Zenici.

Ukrajina je ovom pobjedom izborila plasman u dodatne kvalifikacije, a ”Zmajevi” su završili kao četvrti u skupini dok je iza njih samo Kazahstan. Ukrajincima je pomogla i pobjeda Francuske u gostima protiv Finske (2:0).

Izbornik BiH Ivajlo Petev, nakon subotnjeg poraza u Zenici od Finske rezultatom 1:3, čime su ”Zmajevi” izgubili sve izglede za drugo mjesto i plasman u baraž, u utorak navečer je dao priliku i igračima koji su manje igrali u ovom ciklusu.

Ukrajinci su poveli u 59. minuti pogotkom Oleksandra Zinchenka kojem je asistirao Tsygankov.

Tek što je ušao u igru, Artem Dovbyk je istrčao kontranapad te izbio sam pred vratara Vasilja i pogodio donji desni kut za 0:2. Dovbyk je i u 87. minuti izbio pred Vasilja, ali je na gol-crti bio Kovačević te spriječio da lopta uđe u gol.

• BiH: Vasilj, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Kovačević, Sušić, Prcić (64. Krunić), Hadžiahmetović (71. Prevljak), Gojak (64. Cimirot), Stevanović, Demirović (80. Kodro-Maksumić), Menalo (71. Nalić).
  • Ukrajina: Buschan, Matvlyenko, Stepanenko, Zabarny, Sobol (64. Shaparenko), Zinchenko, Malinovsky (81. Karavaev), Tymchyk, Tsyganbkov (75. Zubkov), Yaremchuk (75. Dovbyk), Yarmolenko (81. Sydorchuk).