UEFA pokrenula postupak protiv Crne Gore i Rusije

UEFA je i službeno pokrenula disciplinski postupak protiv Crne Gore i Rusije zbog događanja na prekinutoj utakmici kvalifikacija za Europsko prvenstvo, prošlog petka u Podgorici.

Podsjećamo, susret je definitivno prekinut u 67. minutu kod rezultata 0:0, neposredno nakon što je udarac Romana Širokova sa 11 metara obranio Vukašin Poleksić. Pola minute nakon toga Dimitrij Kombarov pogođen je sa zapadne tribine, pa je njemački sudac odlučio da definitivno prekine utakmicu.

Prethodno je već poslije 15 sekundi susret prekinut napola sata jer je sa sjeverne tribine bakljom u rame pogođen golman Rusije Igor Akinfejev.

UEFA je objavila da je protiv Crne Gore otvoren disciplinski postupak zbog slabe organizacije susreta, a protiv oba saveza zbog ubacivanja petardi i drugih predmeta u teren od navijača.