Udinese nanio prvi poraz Interu u sezoni

Momčad Intera doživjela je danas prvi poraz u sezoni. Njih je na Giuseppe Meazzi pobijedila momčad Udinesea rezultatom 3:1.

Otkako je klupu Udinesea preuzeo Massimo Oddo, ovaj tim igra mnogo bolje, a danas su na Meazzi došli do treće uzastopne pobjede protiv vodećeg sastava lige.

Gosti su odlično otvorili susret. Poveli su u 14. minuti golom Lasagne, ali je radost kratko trajala jer je Mauro Icardi izjednačio dvije minute kasnije za 1:1, piše SportSport.ba.

Iako je do kraja prvog poluvremena bilo šansi, naročito pred golom Udinesea, na odmor se otišlo neriješenim rezultatom (1:1), da bi u drugih 45 minuta gost odigrao fantastično.

Do novog vodstva su došli u 61. minuti. Dobili su penal nakon korištenja VAR tehnologije, a precizan je De Paul za prednost od 2:1.

Inter je potom krenuo po izjednačenje. Pogodili su gredu, imali su nekoliko pokušaja, ali u 77. minuti gosti nakon jedne kontre završavaju posao. Jankto je uposlio Baraka koji pogađa za konačnih 3:1.

Ovo je Interu prvi poraz u sezoni i vrlo je moguće da nakon 17. kola više neće biti na vrhu jer će ih pobjedama prestići Napoli i Juventus.