U15: Josip Planinić u razmaku od 23 minute zabio 4 gola u Krupi

Sjajan je vikend iza NK Široki Brijeg, jer su seniori dobili veliki derbi sa Sarajevom, međutim nove prvenstvene pobjede slavile su i sve ostale kategorije širokobriješkoga kluba u premijerligaškim natjecanjima.

Posebno dobar dojam ostavili su oni najmlađi, U15 momčad koja je u susretu 22. kola slavila s uvjerljivih 5:1 na gostovanju kod Krupe, momčadi koja je na ljestvici odmah do njih.

Domaćin je poveo u 27. minuti golom Džafe Hadžića, no onda je Petar Šetka u 33. minuti izjednačio, a potom na scenu stupio Josip Planinić koji postiže čak četiri zgoditka u 46., 48., 56. i 69. minuti te donosi uvjerljiv trijumf Širokobriježanima čime su učvrstili svoj plasman u gornjem dijelu poretka.

KRUPA – Stadion “Krupa”. Gledatelja: 30. Sudac: Miloš Gigović (Gradiška). Utakmica 22. kola U 15 PL BiH: Krupa – Široki Brijeg 1:5 (1:1). Strijelci: 1:0 Hadžić (27), 1:1 Šetka (33), 1:2 Planinić (46), 1:3 Planinić (48), 1:4 Planinić (56), 1:5 Planinić (69). Žuti karton: Hadžbić (Krupa).

FK KRUPA: David Stjepanović (od 36. Arsenije Matijaš), Nikola Knežević, Vasilije Pucar (od 64. Stefan Popović), Aleksandar Gavrić, Vladan Vidović, Ognjen Radaković, Džafo Hadžić, Edin Hadžbić (od 59. Srđan Erak), Miljan Stupar (od 64. Benjamin Zečević), Dmitar Strika.

NK ŠIROKI BRIJEG: Ivan Primorac – Jakov Vasilj (od 36. David Crnjac), Marko Soldo (od 61. Antonio Ljubić), Mate Juričić (od 66. Frano Gugić), Tomislav Krstanović, Anđelko Mikulić, Silvijo Čamber (od 68. Filip Ćeškić), Ivan Budimir, Luka Grbešić, Petar Šetka, Josip Planinić.

Rezultati 22. kola:

Krupa – Široki Brijeg 1:5, Čelik – Željezničar 0:2, Sloboda – Sarajevo 0:1, GOŠK – Mladost 0:3, Radnik – Vitez 2:0, Zrinjski – Borac 0:3.