U Vinjanima sjajno finale i pobjeda Širokog Brijega na penale

Super uzbudljivo bilo je u finalu 25. Memorijalnog turnira “Ante Bruno Bušić” u Vinjanima, a nogometaši Širokog Brijega nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca slavili su pobjedu s ukupnih 7:6.

U regularnih 90 minuta bilo je 3:3, a golovi su počeli padati u 22. minuti kada je Rudeš poveo pogotkom Marija Budimira. Karlo Kamenar je udvostručio vodstvo u završnici prvoga poluvremena.

Nastavak utakmice donio je znatno bolju igru Širokobriježana i veliki preokret četvrtoplasirane momčadi Premijerlige BiH.

Najprije je Dino Ćorić u 73. minuti smanjio zaostatak na 2:1, zatim je Danijel Kožul u 82. minuti pogodio za poravnanje, a potpuni preokret donio je Josip Ćorić u 87. minuti.

Ipak, Tony Livančić, bivši nogometaš Viteza, pogotkom je u 90. minuti izjednačio rezultat pa su pobjednika odlučili udarci s bijele točke.

Sigurni realizatori udaraca s bijele točke za Široki Brijeg bili su Josip Ćorić, Wagner, Dino Ćorić i Baša. Trofej Širokobriježanima na kraju je osigurao mladi vratar Martin Zlomislić obranivši udarac u petoj seriji raspucavanja.

Trener Goran Sablić je u dvije utakmice turnira u Vinjanima dosta kombinirao, pa je finale protiv Rudeša zapravo započela druga momčad u sastavu: Zlomislić, Ćorluka, Milićević, Kožul, Nikić, Grubišić, Vukoja, Marić, Ivanković, Baraban, Jurić.

Kasnije su priliku ipak dobili i neki od igrača iz udarne postave i to se na terenu odmah osjetilo. Sve u svemu dobra i zanimljiva predstava pred okupljenim auditorijem.

Treće mjesto na turniru osvojila je momčad Zrinjskom sigurnom pobjedom protiv domaćina Vinjana 5:0.

Četiri pogotka postigao je Haris Handžić, dok se jednom u strijelce upisao i Nemanja Bilbija.

Zrinjski je nastupio u sljedećem sastavu: Trifković, Laštro, Jakovljević, Katanec, Stojkić (Lučić), Pezer, Jamak, Todorović (Mulahusejnović), Bilbija (Čirjak), Jazvin, Handžić (Hajdarević).