U pripremnoj utakmici Željezničar pobijedio Čapljinu

Nogometaši Željezničara u srijedu su u prijateljskoj pripremnoj utakmici pobijedili Čapljinu sa 2:1 u sklopu priprema za drugi dio sezone.

Nakon pripremne utakmice protiv Slobode u srijedu su izabranici Amara Osima snage odmjerili protiv federalnog prvoligaša Čapljine i slavili s rezutatom 2:1, prenosi Sportsport.ba.

Željo je odlično počeo utakmicu i do prednosti stigao već u četvrtoj minuti kada je Faris Zubanović na asistenciju Aldina Šehića glavom pogodio mrežu protivnika za 1:0.

Pet minuta kasnije zaprijetila je i Čapljina, ali pokušaj Mustafića odlazi pored gola. Gosti su imali dobru šansu u 25. minuti kada je Omanović centrirao, no u posljednji trenutak Zubanbović otklanja opasnost ispred gola Plavih.

Do kraja prvog poluvremena Željezničar je uspio udvostručiti prednost. Nakon dobre akcije najbolje se snašao Ivan Selemenev koji pogađa za 2:0 što je bio rezultat prvog poluvremena.

Već na otvaranju drugog dijela Čapljina se vratila u utakmicu. Sudac je pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač bio je Zubac koji je smanjio zaostatak svoje momčadi na 2:1, koji se na kraju pokazao i kao konačan rezultat.

Željezničar: Aldin Ćeman – Aldin Šehić, Enio Zilić, Kemal Osmanković, Nediljko Kovačević – Denis Žerić, Đorđe Knežević – Eldar Šehić, Daniel Preradović, Ivan Selemenev – Faris Zubanović.

Čapljina: Stevanović, Tipurić, Cvitković, Bevanda, Dalmatin, Zubac, Šutalo, Omanović, Jazvin, Mustafić, Hasinović.