Isplata mirovina za mjesec siječanj počet će u ponedjeljak 5. veljače, odlučeno je na sjednici Upravnoga odbora Federalnoga zavoda MIO, javlja Fena.
Mirovine ostvarene na temelju Zakona o MIO, biti će obračunate i isplaćene prema koeficijentu 1,816, što znači da iznosi najniže, zajamčene i najviše mirovine ostaju nepromijenjeni.
Sukladno tome, najniža mirovina iznosi 326,17 maraka, zajamčena 434,90, dok najviša mirovina iznosi 2.174, 48 KM.
Do početka primjene novoga zakona o MIO, mirovine će se obračunavati prema odredbama postojećega zakona.
Mirovine koje su ostvarene na temelju Zakona o pravima razvojačenih branitelja i članova njihovih obitelji, Zakona o pravima branitelja i članova njihovih obitelji te Zakona o službi u vojsci Federacije BiH, bit će obračunate i isplaćene prema koeficijentu 1,485.
Mirovine ostvarene na temelju Zakona o prijevremenom povoljnijem umirovljenju branitelja Domovinskoga rata bit će obračunate i isplaćene prema koeficijentu 1,00.
Ukupno potrebna sredstva za isplatu mirovina za siječanj, s uračunatim troškovima, iznose oko 165 milijuna maraka.
(www.jabuka.tv)
To nije mirovina nego jad i bijeda i kad stigne dodje mi da zaplacem…sta mogu s tom bijedom ???
Radiš 40 godina i sve uplaćuješ a mirovinu kada dobiješ možeš platit obaveze kojima parlamentarci u Vlasti mogu na jagnjetinu otići a tebi ni kosti od te jagnjetine neće dati jer im je važnije to kućnim ljubimcima dati, znaći ne ostaje ti ništa.
oli si tri srbin
Jos ona klapa u udruzi umirovljenika uzme 2 km i setaju kud oce obustavit to treba.
Jos oni iz udruge uzmu ti po 2 km i setnja kud oce ti nesto zapitaj e nemore tako kazu