U osmini finala Madrida dvoboj Donne Vekić i Petre Martić, Ćorić ispao

Hrvatske tenisačice Petra Martić i Donna Vekić u utorak su se plasirale u 3. kolo WTA turnira u Madridu, nakon što su izbacile Angelique Kerber, odnosno Krystinu Pliškovu.

Petra Martić plasirala se u 3. kolo bez borbe. Nakon što je u 1. kolu izbacila dvostruku Grand Slam pobjednicu Španjolku Garbine Muguruzu, Martić je trebala igrati protiv četvrte tenisačice svijeta Nijemice Angelique Kerber, koja je predala meč zbog ozljede gležnja.

Donna Vekić je svladala češku kvalifikanticu Krystinu Pliškovu (WTA-94) sa 6-4, 6-4 poslije sat i 26 minuta igre.

Nakon što je Vekić napravila break za vodstvo 4-2, Pliškova se je uspjela vratiti i izjednačiti na 4-4. No, hrvatska tenisačica ponovno oduzima servis protivnici i dobija set.

U drugom setu opet je Vekić prva došla do breaka, ali također Pliškova je ponovno uspjela vratiti izgubljeni servis. Kod 3-3 Vekić još jednom oduzima servis i potom rutinski završava meč u svoju korist.

Tako ćemo u osmini finala gledati susret dvije najbolje hrvatske tenisačice, Donne Vekić i Petre Martić.

Martić nije ni izašla na teren, a plasirala se u osminu finala

Ćorić se oprostio od Madrida u prvome kolu

Hrvatski tenisač Borna Ćorić nije uspio proći prvu prepreku na ATP turniru iz serije Masters 1000 u Madridu. Ćorića je u susretu prvoga kola pobijedio Francuz Lucas Pouille sa 6:3, 7:5 za sat i 45 minuta igre.

U prvom setu Ćorić je izgubio servis kod zaostatka 3-4 i Pouille tu priliku nije propustio. Loše je krenulo za hrvatskog tenisača i na startu drugog seta kada je opet izgubio servis.

No, Ćorić se nije predavao, imao je puno prilika za break, jednu je propustio u drugom gemu, pa pet u četvrtom gemu, ali u osmom gemu napokon je iskoristio osmu priliku za break u drugom setu i poravnao je na 4-4. No, kod 5-5 opet gubi servis, a potom i meč, prenosi HRT.

Sada je 2-2 u međusobnim dvobojima, s tim da je Pouille dobio oba meča ove godine, na Australian Openu i sada u Madridu.