U odličnoj utakmici punoj preokreta Dinamo na kraju uzeo bod Shakhtaru

GNK Dinamo Zagreb remizirao je na gostovanju kod Šahtara rezultatom 2:2 u trećem kolu Lige prvaka igranom u utorak u Harkivu.

U prva dva kola u skupini C Dinamo i Šahtar bodovno su bili izjednačeni. Oba kluba izgubila su od Manchester Citya i pobijedila Atalantu.

U ovaj susret bolje su ušli domaćini koji do vodstva došli u 16. minuti kada je Marlos odlično prošao po desnoj strani, a Konopljanka još bolje pogodio za 1:0.

Dinamo je mogao uzvratiti dvije minute kasnije kada se u šesnaestercu Šahtara našao Gavranović, ali njegov udarac je izblokiran. Modri nisu pali nakon primljenog gola već su se uspjeli nametnuti u sredini terena i ipak do izjednačenja dolaze brzo.

Dani Olmo pogađa za 1:1 u 25. minuti na asistenciju Mislava Oršića.

Gosti su odlučnije ušli u drugo poluvrijeme. Oršić u 50. minuti odlično prolazi kroz obranu domaćih, ali loptu šalje daleko od gola. Novi pokušaj upisao je i Olmo koji je primio nisku loptu na rubu šesnaesterca i pucao, ali Pjatov je to jedva obranio.

Dinamo je do vodstva došao pogotkom iz jedanaesterca u 60. minuti. Pjatov je skrivio jedanaesterac nad Gavranovićem, a Oršić je bio precizan s bijele točke za vodstvo Dinama od 1:2.

Petković  je u igru ušao 62. minuti, a na odmor je otišao Gavranović. Domaćini dolaze do izjednačenja od 2:2 u 75. minuti kada je Alan Patrick poslao sjajnu okomitu loptu, a Dodo se odlično snašao i lako zabio za poravnanje.

Olmo je u 89. minuti imao odličnu priliku donijeti Zagrepčanima pobjedu, ali pogodio je stativu i rezultat na semaforu ostao je isti.

Šahtar: Pjatov, Krivcov, Stepanenko, Taison, Junior Moraes, Marlos, Konopljanka, Alan Patrick, Matvijenko, Ismaily, Bolbat

Dinamo: Livaković, Stojanović, Theophile, Perić, Dilaver, Leovac, Moro, Ademi, Olmo, Oršić, Gavranović

Rezultati by SofaScore

Dinamo pobjedom protiv Šahtara na Maksimiru gotovo sigurno osigurava osminu finala Lige prvaka!