U dramatičnoj završnici Široki poražen od Čapljine

U dramatičnoj završnici susreta 12. kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg-Bosne, rukometaši Širokog Kramar poraženi su u dvorani Tucak od Čapljine (22:20) 36:38.

Široki je odlično ušao u utakmicu napravivši seriju 3:0 te je izgledalo da će izabranici trenera Mihovila Bilaća održati dostatnu prednost kroz utakmicu, no gosti iz Čapljine su uporno pratili Široki te mu nisu dopustili da se rezultatski odmakne. Na poluvrijeme se otišlo pri vodstvu Širokog 22:20.

U nastavku susreta Široki je konstantno vodio, a u nekoliko navrata i s četiri pogotka razlike, no u posljednjih desetak minuta događa se neviđen pad igrača Širokog što su odlično iskoristili Čapljinci i poveli pet minuta prije kraja rezultatom 33:34.

Domaći su uspjeli izjednačiti, no presudan trenutak dogodio se nešto više od dvije minute prije kraja susreta kada je Čapljina postigla pogodak, a u istoj akciji domaćini su dobili isključenje. Unatoč igraču manje, Široki je uspio postići dva pogotka, ali čapljinski šuteri su u presudnim trenucima također pogađali te na kraju slavili rezultatom 36:38.

Čapljina je nanijela Širokom drugi uzastopni poraz u nastavku sezone, nakon što su ‘Plavi’ prošlog vikenda tijesno poraženi u Kiseljaku.

Široki Kramar je propustio sjajnu priliku za odmicanje na ljestvici ljubuškom Izviđaču te će odluka o prvaku izgleda pasti u Ljubuškom. Široki je i dalje prva momčad Lige s 24 boda i gol razlikom +69, drugi je Izviđač s istim brojem bodova, no s gol razlikom +62.

Široki od poraza nije spasilo ni 14 pogodaka Frane Sliškovića te 10 pogodaka Ivana Šaravanje. Kod Čapljine Bilić i Vulić su postigli po 10 pogodaka.