U derbiju začelja odbojkašice Čapljine slavile protiv Širokog Brijega

U nedjelju se u gradskoj sportskoj dvorani u Čapljini odigrao derbi začelja 5. kola Superlige Federacije BiH u kojoj su domaće odbojkašice, na krilima odličnih navijača, slavile pobjedu 3:1 u setovima protiv momčadi HŽOK Široki Brijeg.

Gošće iz Širokog Brijega odlično su otvorile utakmicu osvojivši dosta uvjerljivo prvi set 13:25. U drugom setu HOK Čapljina, koju trenira bivša reprezentativka Hrvatske Ilijana Dugandžić, uzela je konce igre u svoje ruke te je s 25:20 izjednačila rezultat u setovima.

Treći set bio je najneizvjesniji, a tijesno su slavile Čapljinke 26:24. U četvrtom setu, nakon iscrpljujućeg trećeg seta, Širokobriježanke nisu smogle snage za potpuni preokret te su izgubile ovaj set dosta uvjerljivo 25:15.

Čapljina je upisala prvu pobjedu u sezoni te se odmakla sa začelja ljestvice, a HŽOK Široki Brijeg nakon pet odigranih utakmica ima isto toliko poraza te se trenutno nalazi na samom dnu ljestvice.

U 6. kolu Čapljina ide u goste momčadi Igmana, a Široki Brijeg je slobodna momčad.